Kollektsionäär tutvustab Mikkeli muuseumis väärikaid taskukelli

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 7. novembril kell 18 kutsub Mikkeli muuseum kõiki kunstihuvilisi õhtute sarja „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames näitusele „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest”, kus toimub ekskursioon kollektsionäär Anatoli Laguntsovi juhtimisel. Ekskursioon toimub vene keeles. Osalemine muuseumipiletiga.

„Mikkeli muuseumi näitusel „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest” on eksponeeritud nii Eesti Kunstimuuseumi kollektsiooni kui erakogudesse kuuluvad ajanäitajad. Koos Anatoli Laguntsoviga on võimalik põhjalikult tutvuda unikaalse 19.–20. sajandi taskukellade kollektsiooniga,” ütles näituse kuraator Kersti Kuldna-Türkson. „Paljud neist kelladest on kingitud sajandivahetuse ajal Vene armees teeninud sõjaväelastele ning jutustavad seetõttu muuhulgas ka eri väeliikidest, auastmetest, Vene sõjaväeosade paiknemisest ning muidugi ka kellade tähtsusest autasudena.”

Taskukellade kollektsiooni kuulub ka ainus näitusel eksponeeritud päikesekell ning 70 aastat merepõhjas lebanud uur.

Ekspositsioon Mikkeli muuseumis annab ülevaate kellade valmistamise ajaloost. Eesti Kunstimuuseumile kuuluvad rikkalikult dekoreeritud kellad näitavad, millisest materjalist ja millise kujuga ajanäitajad olid moes eri aegadel, kuidas muutused kellamehhanismides tõid kaasa kella väliskuju teisenemise ning milliseid eri tüüpi kelli kasutati kabinetis, lastetoas ja reisidel.

Töötoas on lasteprogramm „Seitse kitsetalle” 5–12aastastele. Sissepääs muuseumipiletiga.

Näitus „Kellade aeg. Ajaloolised kellad Eesti kogudest” on avatud Mikkeli muuseumis 25. novembrini 2012.

Ekskursioon toimub publikuprogrammi „Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames, mis kestab Eesti Kunstimuuseumi Kadriorus asuvates muuseumites 2012. aasta oktoobrist 2013. aasta aprillini, kui Mikkeli muuseum ja Kumu kunstimuuseum on kolmapäeviti avatud kuni 20.00. Kadrioru kunstimuuseum on remondi tõttu suletud.

Üritused toimuvad:
Iga kuu 1. kolmapäeval Mikkeli muuseumis
Iga kuu 2. ,3. ja 4. kolmapäeval Kumu kunstimuuseumis

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht