Kohtumine kaduva kunstitraditsiooniga

Andra Teede

MTÜ Paluveski Loomepaik kutsub: 6. augustil loomingulisele ja vaimsele õhtupoolikule, mis on pühendatud Leedu ikoonimeistri Georgi Jakovlevi kolme uue ikoonimaali Eestisse jõudmisele. Ikoonid kingitakse annetuse korras Tuhalaane Jumalaema Uinumise kirikule.

 

Kell 19.00 algavale õhtule oodatakse ikoonikunsti austajaid, kunsti- ja kunstiajaloohuvilisi inimesi nii Eestist, Lätist, Leedust kui Venemaalt. Musitseerivad Jaak Tuksam, kes on ühtlasi üks MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu liikmetest, Marina Kuvaitseva ja Heli Vahing. Ikoonimaale, nende traditsiooni ja tehnikat tutvustab meister Georgi Jakovlev ise. Õhtu lõppeb vaba aruteluga järve ääres.

Õigeusu kirik on Tuhalaanes seisnud juba 1872. aastast. 1950. aastal süttis kirik pikselöögist ning pärast seda on võimsa vundamendi ja tugevate maakiviseintega hoone seisnud pooleldi lagunenult. Viimastel aastatel on MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu tegelenud jõudsalt hoone taastamiseks vajaliku teavitustöö ning annetuste kogumisega. Pühitsetud meistri ikoonide jõudmine Tuhalaande on kiriku endise hiilguse taastamise oluline osa.

Georgi Jakovlev on üks kahest Vanausuliste Kiriku Suurkogu poolt õnnistatud ja ametisse kinnitatud meistrist Baltikumis.

Paluveski loomekeskus, mis on kujunemas kõigi kunstide ja kunstnike ühendavaks oaasiks, asub Miti külas Palupera vallas Valgamaal. Info ja tubade broneerimine www.paluveski.ee, andresredi@gmail.com või 55611009.

MTÜ Paluveski Loomepaik

MTÜ Tuhalaane Kiriku Toetuskogu

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht