Kirjakonkurss „Kirjuta end eesti postiajalukku!“

Reimo Rehkli

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Emakeelepäeval, 14. märtsil kuulutas Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseum välja käsitsi kirjutatud ja vormistatud kirja konkursi sügisel 2013 avatava näituse „Uhke postipoiss sõitis …“ tarbeks. Konkursile saadetud kirjade abil soovime näitusel kajastada inimeste kogemusi seoses postside ja suhtlusega, ent ka näidata, kuidas näeb välja arvuti- ja mobiiliajastu inimeste käekiri.

Eelkõige hindame käekirjade iseloomu ja omapära, mitte tingimata kunstipärasust  ja ilukirja. Oodatud on igas vanuses osalejate postsidega seotud kirja vormi pandud lood.

2013. aastal möödub 375 aastat riikliku postikorralduse loomisest Eesti aladel ja Eesti Post saab 95. Omavaheline kaugsuhtlemine on kaasajal nii enesestmõistetav ja tavaline, et me sellele harva mõtleme – see meenub ehk vaid siis, kui internet ja mobiililevi „on maas“ ning elektrit pole. Postsidel on läbi ajaloo olnud oluline roll inimestevahelise suhtlemise vahendamisel, nüüdseks on postitöö raskuskese väheke muutunud ning meie soovime selle muutuse toimumisest kirjakonkursile kirjutavate inimeste silme läbi teada saada ning seda teadmist teistelegi vahendada.

Avame sügisel Eesti Posti 95. sünnipäeva puhul näituse, kus kajastame postside ning inimeste omavahelisi puutepunkte. Näituse raames plaanime kaasata ka inimesi meie hulgast. Selleks ärgitame huvilisi osa võtma kirjakonkursist, mille teemaks on omavaheline suhtlus ja suhtlemise vahendid ning nende muutumine läbi aja. Õpilastele soovitame kindlasti kirjas kirjutatav läbi arutada oma emade ja isade ning vanaemade ja vanaisadega.

Tööde laekumise tähtaeg on 31. mai 2013. Kirjad palume saata või ise kohale tuua Eesti Rahva Muuseumi Postimuuseumi aadressil Rüütli 15, 51007 Tartu, märksõnaks „Minu kiri“.

Näitus „Uhke postipoiss sõitis …“ avatakse 9. oktoobril 2013.

Näituse avamise järel oktoobris 2013 ootame edaspidigi osalema noori „disainereid“ ja „mänguloojaid“: näitusele paneme osalejate põnevad kavandid postitöötajate riietusest ja mudelid postitranspordi vahenditest, võistlustules on erinevad postiteemalised mängud! Täpsema info järgneva konkursi kohta edastame sügisel.

Lisainfo ERMi kodulehel: http://www.erm.ee/et/Osale/kirjakonkurss

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht