Kimmo Metsäranta näituse The Wait avamine 19. juunil kell 17.00 Linnagaleriis

Marge Pervik-Kaal

KIMMO METSÄRANTA

The Wait

20.06. – 14.07.2013

Linnagaleriis 

Olete oodatud näituse avamisele 19. juunil kell 17.00

Kunstnik on kohal ja vastab pressi ning külastajate küsimustele   

Lõpetasin Turu Ülikooli Kunstiakadeemia fotograafia osakonna BA aastal 2009, samal aastal astusin Helsinki Aalto ülikooli, kus loodan lõpetada fotograafia MA  2013 talvel.

Mu fotod ja videod kõnelevad sellest, kuidas me interpreteerime meidümbritsevat maailma ja kuidas kordnähtud kujutised meid mõjutavad. Reaalsus on ennekõike visuaalne ja mitte füüsiline. Asjaolu, et oleme pidevalt igasugustest kuvandeist ümbritsetud määrab meie uskumised ja ootused.

Sellel, kas töötan video või seisatud kujundiga pole vahet, mu lähtepunkt on sama ega sõltu meediumist. Mõlemas on liikumist, mõlemas on liikumatust.

Oma töös – nii tellimustöös  kui vabaloomingus – üritan tabada teatud humoorikat nooti, isepäist nägemisviisi. Kõik saab alguse ideest, mõttest, juba lõpetatud pildist minu peas, aga ka hingamisruumist, mille oma tööle jätan andes talle võimaluse olla avatud nii juhusele kui asjadele, mida ma ise kontrollida ei suuda. Protsessi intuitiivsus on määrav narratiivi tekitamisel, mis oleks samaaegselt mõtteid sünnitav ja kujutlusküllane. Luues vaataja eelarvamusi küsitavaks muutvaid meeleolusid, veidraid ja kummalisi seoseid tahan, et vaataja neis pettuks ja oleks valmis kogema muud.

The Wait kõneleb igatsusest, millegi saabumise ootusest.  Millegi, mis on määratlematu ja tundmatu. Peab ju olema miski, mis on igapäevast enam, enam nähtavast: koht, mis on kusagil olemas, keegi, kes on kohe tulemas, nägemused õnnest ja lootuste täitumise võimalikkus. Oodata midagi ilmutuvat, midagi, mida pole enne kohanud, mis pageb su eest. Kujutada sündmusi, mis ei pruugi iial aset leida. Ette näha ja valmis olla. Olla paigal ja olla kohal. Tardumuses on alati sündimise eeldust, loo tekke pinget. Naiivne, aga siiras lootus, et peab olema enamat. 

Kuimitte muud, siis igatsust ja ootust.

Kimmo Metsäranta

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht