KES OLI PARROT? PARROTI GRAVÜÜR TARTU LINNAMUUSEUMI KUNSTIKOGUS

Kaari Siemer

Kolmapäeval, 18. aprillil kell 17 toimub linnamuuseumis sarjas “Asjalugu” järjekordse eksponaadi esitlus. Seekord tutvustab museoloog Heivi Pullerits ülikooli esimese rektori G. Fr. Parroti portreed, mille on Gerhard von Kügelgeni maali järgi valmistanud Peterburi graveerija P. Smirnoff.

Rektor Parroti portree tellisid Kügelgenilt üliõpilased 1803. aastal ja see fakt edastab meile teadmise, et professor oli üliõpilastele vaieldamatu autoriteet. P. Smirnoffi litograafia kui ainuke meile kättesaadav kunstiteos noorest tarmukast rektorist annab veel pea 200 aastat hiljem võimaluse mõtiskleda teemal: Kes oli Parrot?

Kügelgeni maal oli 20. sajandi alguseni perekonna valduses, tema edasisest saatusest teateid ei ole. 19. sajandi keskel tellis ülikool maali koopia tuntud Tartu kunstnikult Julie Hagen-Schwarzilt. See portree on üks neid Tartu Ülikoolile kuuluvaist kunstivaradest, mis asub praegu Voronežis.

Loengusarjas „Asjalugu” tutvustatakse muuseumi kogudes leiduvate esemete kaudu Tartule olulisi sündmusi ja protsesse. Vaatluse alla võetakse esemed, millele külastaja pole seni ehk teadnud tähelepanu pöörata. Laiale kuulajaskonnale mõeldud ettekannetega astuvad üles linnamuuseumi teadurid ja koguhoidjad.

“Asjalugu” toimub kord kuus kolmapäeviti kell 17 Tartu Linnamuuseumis.
Sissepääs tasuta.
Info tel. 7461911

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht