Kaunase tekstiilibiennaal ja Eesti kaasaegne klaasikunst ETDM-is

ETDM

10. veebruaril 2012 Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kahe uue näituse avamised: Kaunase tekstiilibiennaali näitus REWIND HISTORY ja SEMINAR Avamine kell 17.00 Näitus seab küsimuse alla arusaamise tekstiilist kui jäljendamisžanrist, nagu seda on kujutatud kunstiajaloos. Kuraator Rasa Andriušytė-Žukienė ette seati raske ülesanne: organiseerida näitus, mille tehnoloogilise lahenduse (digitaalne žakaartehnoloogia) ja teema (ajalooline perspektiiv) olid ette näinud biennaali organiseerijad. Näituse loomingulise tõlgenduse lähtepunktina tõstis kuraator esile järgitegemise aspekti (mis on lahutamatu nii gobeläänide ajaloost Lääne-Euroopas 17.–20. sajandil kui ka žakaartehnoloogiast). Ta küsis tegutsevatelt tekstiilikunstnikelt, millistel leedu kunstnikel ja teostel on olnud märkimisväärne mõju nende loominguliste otsuste langetamisele või kes on niisama tähelepanuväärsed või kellest on saanud visuaalsed ikoonid. Ta tegi valiku töödest, mida kunstnikud mainisid, ja sellest valikust kujunes subjektiivne nägemus Leedu tekstiilikunsti ajaloost 20. ja 21. sajandil. Näituse kuraator: Rasa Andriušytė-Žukienė Kunstnikud Monika Žaltauskaitė-Grašienė ja Daiva Zubrienė kudusid näitusel esitatud tööd firmades Audėjas (Leedu) ja Ekelund (Rootsi).

10. veebruaril  algusega kell 11.30. Eesti Tarbekunsti- ja Disanimuuseumis
Kaunase tekstiilibiennaali 2011 näituse “REWIND HISTORY” raames SEMINAR
11.15 Saabumine
11.30 Virginija Vitkiene, Leedu (biennaali peakorraldaja, kuraator)
”Kaunase tekstiilibiennaal: Kolmekordne vaade tekstiilidele ja kudumistehnikatele. Klassikalised tekstiilid ja žakaartehnika ning selle mõjust kaasaegsele tekstiilikunstile biennaali näituste taustal”.
12.10 Arutelu
12.15 Monika Zaltauskaite-Grasiene, Leedu (tekstiilikunstnik, õppejõud).
„Rewind History- näituse kontseptsioonist, lugudest ja tehnikatest”.
13.00 Arutelu
13.15 Seminari lõpukohv

OLETE OODATUD!

EESTI KAASAEGNE KLAASIKUNST

Avamine kell 18.00
Algupäraselt on tegemist  näitusega, mis esimest korda oli väljas Saksamaal, Gernheimi klaasimuuseumis 26. 09.2010–27.03.2011 (Estnisches Glas/Estonian Glass) ja seejärel Soome klaasimuuseumis Riihimäel 13.05–08.09.2011 (Viron lasitaide 2000-luvulla/Estonian Glass Art in the 2000s).

ETDM-is eksponeerimisele tulevat kooslust on täiendatud nii uute tööde kui ka uute autoritega, nii et käesolevat võib pidada täiesti uueks näituseks.
Näituse kahtlusteta staar-materjali klaasi kõrval astuvad seekord üles puit, metall, foto, video, led-valgused, liikumisandurid jms. Ehk siis materjali kasutamine on muutumas järjest vabamaks ja emotsionaalsemaks.
Näitusel osalevad: Merle Bukovec, Liisi Junolainen, Eeva Käsper, Viivi-Ann Keerdo, Kati Kerstna, Kai Kiudsoo-Värv, Eve Koha, Kai Koppel, Ivo Lill, Toomas Mäelt, Kairi Orgusaar, Anneli Paloveer, Rait Prääts, Toomas Riisalu, Peeter Rudaš, Mare Saare, Kai Saarepuu, Maret Sarapu, Tiina Sarapu, Kristiina Uslar, Kateriin Rikken, Helena Kreem, Maie Mikof-Liivik, Sofi Aršas, Piret Ellamaa, Kersti Vaks jt.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht