Katcha Bilek ökodisainist ja ökomoest

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pühapäeval, 19. märtsil kell 14 räägib ökodisainer Katcha Bilek (UK) moest, eetikast ja säästlikkusest. Vestlust juhib Reet Aus. Tänu oma leppimatule suhtumisele jäätmetesse on Katcha Bilek olnud ökodisaini ja ökomoe eesrinnas juba ammu enne vastava terminoloogia väljakujunemist. Pärast huvitavat, aga lihtsat elu (reisides ja elades 1960ndate tuletõrjeautos, mille ta ise selleks tarbeks ümber ehitas) otsustas Katcha 2008. aastal paikseks jääda, luua pere ja alustada keskkonnasäästlike moeaksessuaaride äri. Tänaseks on mõlemad Katcha eesmärgid täidetud. Ta on omal alal tunnustatud disainer ja kasutab oma tuntust mitte üksnes kaunite disainide loomiseks, vaid ka moemaailma sotsiaal- ja keskkonnaprobleemide lahendamiseks.
Katcha Bilek: „Olen disainer ja distsipliinide vaheline skulptor, kes paneb rõhku säästlikkusele, taaskasutamisele ja keskkonnale. Tegelen oma töö kaudu kolme meie ajale iseloomuliku eluliselt tähtsa ja omavahel seotud teemaga, milleks on tarbimine, tootmine ja jäätmed. Äravisatud tööstusjäätmete kasutamisega saan kapitalistlikku tootmiskultuuri koomilises võtmes kommenteerida ja samas ennetan sellega jäätmete prügilasse ladestamist. Tööstuslikud jäätmed on maailmas ühed suurimaid keskkonnaprobleeme tekitavad jäätmed ja mina aitan oma tööga sellele tähelepanu juhtida. Tegeledes keskkonna- ja sotsiaalsete küsimustega, keskendun kunstniku ja disainerina sellele, et mõjutada olukorda paremuse poole.“
Ettekandele järgneb modereeritud küsimuste ja vastuste sessioon, mida juhib moe-, teatri- ja filmikunstnik ning Eesti Kunstiakadeemia jätkusuutliku disaini labori eestvedaja Reet Aus.
Ettekanne ja vestlus toimuvad Kultuurikatlas (Põhja pst 27a) inglise keeles ning sissepääs on tasuta.
Ettekanne toimub koostööprojektina Tallinna Kultuurikatla ja Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite koostööprojektina. Ettekande toimumist toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus projekti „Tallinna Loomeinkubaatori arendamine ja kvaliteetse mitmekülgse tugiteenuse pakkumine alustavatele ettevõtjatele“ (EU49110) raames.
Inspiratsioon / www.katchabilek.com/ www.reetaus.com
Sündmus Facebookis / www.facebook.com/events/1331712450227159/
Lisainfo / Dagmar Kase / dagmar.kase@kultuurikatel.ee / +372 5887 4921 / www.kultuurikatel.ee

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht