Karikatuur on Viljandis tagasi

Maris Aarna

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Sakala Keskus kutsub osalema Edmund Valtmani nimelisel X Karikatuurivõistlusel „Ju(u)be(l)dused”. 

Käesolev aasta on Viljandi linnale juubelite aasta. Ajendatuna oluliste tähtpäevade rohkusest kannab seekord juba 10. korda toimuv karikatuurivõistlus nime „Ju(u)be(l)dused”. 

Seni ainsa eestlasena Pulitzeri preemia pälvinud karikaturisti nime kandev konkurss on osalemiseks avatud kõigile pilapiltide loojatele üle Eesti. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 1.04.2013. Konkursitöö võib saata postiga aadressile Sakala Keskus, Tallinna tn 5, Viljandi või tuua Sakala Keskuse piletikassasse Teet Lindmaa nimele. Iga osaleja võib võistlusele esitada vaid ühe pildi, karikatuuri formaat (papil või raamituna) on A4 või A3. Töö vormistus peab võimaldama pilti näitusel eksponeerida. 

Võistlusele saadetud töid eksponeeritakse alates 1. aprillist Sakala Keskuses näitusena ning võitjate väljaselgitamine on juubeli puhul usaldatud auväärsele publikule. Kuus parimat karikaturisti pälvivad stipendiumi, mis antakse üle 6. aprillil Sakala Keskuses toimuval huumoripeol „Grupipilt“. 

“Grupipilt” on sündmus, kus saavad kokku kõik naljalembesed, et heita koos pilk meid ümbritsevale maailmale läbi huumori ja satiiri. Naljamehed kogunevad Viljandis juba kümnendat korda- väsimatult ja ikka uue hooga. Peol naerutavad publikut tuntud humoristid: Raimo Aas,Margus Abel, Jaanus Kõrv (külaKarla),ValdoJahiloo,Erkki Kõlu, Kaarel Tuvike, Jüri Paet ja Juhan-Mart Salumäe. Muusikat valib värskelt 35-aastaseks saanud ansambel Günf. 

Karikatuurivõistlus ning naljakuu algust märkiv huumoripidu on Viljandis oodatud sündmus, mille korraldamise traditsiooni tekkis seoses kultuurimaja remondiga paariaastane lünk. Nüüd on maja Sakala Keskuse nime all taas avatud ning humoorikas sündmus on leidnud tagasitee kultuurikeskuse sündmuste hulka.  Edmund Valtman (31.05 Tallinn- 12.01.2005 Bloomfield) on Viljandiga seotud mitmete niitidega. Aastatel 1927-1930 õppis ta Adamsoni Algkoolis ja Viljandi Maagümnaasiumis, 1934.aastal Viljandis kaitseväes noorteaega teenimas ning aastatel 1940-1942 Viljandi linnavalitsuses ja Viljandi Maakonnavalitsuses mitmetes ametites. 1944 aastal põgenes Valtman koos abikaasaga Eestist. 1945-1949 viibis põgenikelaagris Saksamaal. 1949.a. Asus elama Ameerikasse. 1951-1975 töötas ta ajalehe Hartford Times karikaturistina. 1962.a. Pälvis Valtman oma poliitiliste karikatuuride eest Pulitzeri preemia. Pärast preemia saamist hakkasid tema karikatuurid ilmuma rohkem kui 100 riigi ajakirjanduses, sealhulgas Washington Post, The New York Times jpt. Karikatuure joonistas Edmund Valtman kõrge vanuseni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht