Kåre Holgerson KUSTNIKE MAJAS

Pärnu Linnagalerii

Kåre Holgerson RÄÄGI MINUGA / TALK TO ME (installatsioonid ja graafika) Pärnu Linnagalerii, Kunstnike Maja (Nikolai 27) 31.05-23.06.2012 Avamine ja performants kolmapäeval, 30. mail kl 17.00. Olete teretulnud! 

Rootsi kunstnik  Kåre Holgerson külastas esimest korda Pärnut, osaledes Rahvusvaheliste Hansapäevade 2010 näitusel HANSAreisiKOHVER. Seekord jääb ta Pärnu Kunstnike Majja kuuks ajaks loomingulisse residentuuri. 

Ise tutuvustab ta end nii: Oma kunstipraktikas on Kåre Holgerson töötanud peamiselt graafika, installatsiooni ja performantsiga, millest on ajajooksul moodustunud kunstiline tervikkehand. Tööd nimedega PIIRIL ja EKSIIL on seda protsessi transformeerinud, andnud uusi tähendusi ja kontekstierisusi. Installatsiooniga MUSTRID Kalmari Kunstimuuseumis 2012. a pani Holgerson aluse uueele teemale oma kunsitpraktikas, millest me oleme näinud ainult algust (http://www.kalmarkonstmuseum.se/en/pattern). Pärnus näitab Kåre Holgerson täiesti uut installatsiooni, RÄÄGI MINUGA, mis kõneleb kommunikatsioonist mineviku, oleviku ja tulevikuga. Näitusel on ka graafikat aastatest 2007 kuni tänaseni, mis seostuvad installatsiooniga. 

Kåre Holgerson on kunstnik ja töötab kunstiõpetajana, ta on õppinud kunsti varastel 80ndatel, elab ja töötab Kalmari regioonis Rootsis. Ta oli juhtiv jõud Kulturmagasineti (www.kulturmagasinet.nu) asutamisel  Bergkvaras, mis on regionaalse kunstielu sõlmpunktiks. 

www.holgerson.se

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht