Kaljo Kiisa Noore Filmitegija stipendiumi konkurss

Viru Keemia Grupp (VKG), Jõhvi Kontserdimaja (JKM), Jõhvi Vallavalitsus ning Tallinnfilm kuulutasid välja Kaljo Kiisa Noore Filmitegija stipendiumi konkursi. Stipendiumi suuruseks on 2 500 eurot.

Stipendiumile kandideerimise kord:

kandideerima on oodatud režissöörid, produtsendid, operaatorid, heliloojad, kunstnikud ja loomingulised meeskonnad;
kandidaate saavad esitada nii juriidilised kui ka eraisikud;
vajalik on esitada motivatsioonikiri ja stipendiumi kasutamise eesmärk;
kandidaadi CV või loomingulise meeskonna ühine portfoolio koos Ida-Virumaal filmitud filmimaterjaliga (lubatud on nii mängu-, dokumentaal- kui ka reklaamfilmid, sh nii täispikad kui ka lühifilmid) palume saata 29. novembriks 2013 aadressil Kino Amadeus, Pargi 40, Jõhvi, märksõna „K.Kiisa stipendium”.

Filmilavastaja ja näitleja Kaljo Kiisk (1925–2007) on pärit Ida-Virumaalt. Stipendiumi algatajad soovivad ühiselt hoida suurmehe mälestust ning toetada noori filmitegijaid, kes on oma loomingus kasutanud Ida-Virumaad. Konkursi eesmärgiks on samuti innustada noori filmitegijaid avastama ja jäädvustama Ida-Virumaa mitmekesisust ning panustada maakonna positiivse kuvandi edasikandmisesse.
Stipendium antakse üle 5. detsembril pidulikul Kaljo Kiisa skulptuuri avamistseremoonial Jõhvis.

2012. aasta Noore Filmitegija stipendiumi laureaadiks sai noor Balti Filmi – ja Meediakoolis õppiv režissöör Anna Hints filmi eest „Vaba Maa“, mille võttekoht on Ida-Virumaa. Film pälvis 2011. aastal PÖFFi Sleepwalkers võistlusel Grand Prix; 2013.a. Theodor Lutsu filmipäevade parim lühifilm; 2013.a. Rojal Film Festival Lätis võitis Läti Grand Prix ja publiku preemia.

2011. aasta Noore Filmitegija stipendiumi laureaadiks sai noor režissöör Martti Helde koos loomingulise meeskonnaga filmide eest „Risttuules“ (Allfilm) ja „Külm on“. JKM ja Jõhvi vallavalitsuse eripreemia sai Kristiina Davidjants Eesti filmiajaloo talletamise eest filmiga „Nipernaadit otsimas“.

2010. aasta Noore Filmitegija stipendiumi laureaadiks sai Liis Nimik filmiga “Helene elukool”. Kultuurkapitali eripreemia sai produtsent Katrin Kissa, filmidega „Püha Tõnu Kiusamine” ja „Idioot”.

Tänavuse aasta žürii liikmete hulka kuuluvad Tiina Lokk, Ilmar Raag, Peeter Simm, Jaak Lõhmus.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht