Kaili-Angela Konno NIMETA KOHT

Vano Allsalu

24h galerii tutvustab Kaili-Angela Konno maaliotsinguid ja -leidmisi, mis ulatuvad minimalistlikust värvimeditatsioonist oksakohtadega vineeril filosoofilis-iroonilise koega loodusnägemuste ning figuurivaatluseni.

Kunstnik on ekslik, ta pole täiuslik. Kord on ta lapselikult uudishimulik, kord vaevab teda küpsemisega kaasnev maailmavalu, siis on ta juba tark laps, tülpinult varaküps, kõiketeadev. Alati peab ta midagi otsima, miski nagu häirib või kutsub teda. Tihti on raske endalegi seletada, mis nimelt. Vahel läheb meel kurvaks, vahel tõuseb tuju taevani. See on nagu liikumine kurvilisel ja künklikul teel. Närvesööv. Lõbus ka omamoodi. Teinekord jälle kipub tiirutamisest sõba silmale tulema ja siis on komistuskivi kohe platsis. Aga kunstnik ei vannu alla, kukub küll, aga tõuseb üles, läheb ikka edasi… Ega ei saagi väita, et see kirjeldus Kaili-Angela Konno kohta käiks. Aga vanatestamentlikku tõsidust aimdub tema loomingust, ja südamega tehtud otsinguist. Sekka ka leebet nalja, ehk idamaist irooniat, õhtumaist metafüüsikat.

“Olen otsinud sisemist ja välist nihet ruumis ja inimeses. See laseb asjadel tavatust vaatepunktist paista, mille tõttu tekivad seosed ja kokkujooksmised uues plaanis. Mis lõpptulemusena tasakaalustub tervikuks,” ütleb kunstnik ise oma loomingu seletuseks. Ning lisab: “See, mida ma otsin, võiks kujundlikult olla jäätunud jõgi.”

Kaili-Angela Konno (1970) on sündinud Valgas, õppinud maalikunsti Eesti Kunstiakadeemias (BA 1999). Osalenud oma töödega arvukatel näitustel alates aastast 1997, viimaseks isikunäituseks oli “Ideaalmaastik” Draakoni galeriis (2010). Töötab Eesti Rahvusringhäälingus, kus on loonud arvukalt stuudiokujundusi (muuhulgas Aktuaalsele Kaamerale, Foorumile ja Terevisioonile). Auhinnatud ETV kunstniku preemiaga 2006 ja 2008.

Näitus jääb aadressil www.kunstikeskus.ee avatuks 29. veebruarini 2012.

24h galerii on osa portaalist KUNSTIKESKUS.EE, mille eesmärgiks on luua ligipääs kvaliteetsele kunstile üle Eesti – ka Kihnu, Kanepi ja Kiviõli inimestele – ning seda 24 tundi ööpäevas.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht