Kaido Ole vaimukad vaikelud Kumus

Kumu kunstimuuseum

Reedest, 27. jaanuarist saab Kumu kunstimuuseumis vaadata Eesti ühe rahvusvaheliselt tuntuima ja hinnatuima kunstniku personaalnäitust “Kaido Ole. Kena kangelane ja küllaga vaikelusid”. Näitusega kaasnevad haridusprogrammid, kohtumisõhtud ja meistriklassid. Veebruaris ilmub rikkalikult illustreeritud mahukas Kaido Ole autoriraamat.   

“Kaido Ole on loomingulisest energiast pakatav kunstnik, kelle jaoks Eesti kunstiruum on juba ammu ilmselgelt kitsaks jäänud,” ütles Kumu kunstimuuseumi direktor Anu Liivak. “Ometi on huvitav jälgida näitusesaalis Ole loomingulise küpsemise kulgu. Vaataja saab ise kogeda, kuidas kunstnik on jäänud truuks teatavatele hoiakutele, nagu emotsionaalne tasakaalustatus, tehniline perfektsionism ja esteetilisus, hoolimata sisulistest võngetest, erinevatest mastaapidest ning eksperimentidest.”   

Ajakirjanikele tutvustavad näitust  neljapäeval, 26. jaanuaril kell 13 Kumus  kunstnik Kaido Ole ja näituse koordinaator Ragne Nukk  

Eesti maalikunstnik Kaido Ole eksponeerib Kumu suures saalis oma paarikümmet uusimat tööd. Tinglikult võiks nimetada neid vaikeludeks, kuid need ei ole lihtsalt värvi- ja vormikompositsioonid, vaid meie tänase maailma tasakaalu üllatavalt teravalt kommenteerivad vaimukad repliigid. Igapäevaelu proosalised detailid tõusevad ootamatult teravasse fookusse, aga ei paku äratuntavaid olukordi, turvalisi lahendusi, miski kisub kuskil justkui kiiva.

“Nagu näituse pealkirigi vihjab, on tegu eluta maailma kombinatsioonidega. See võimaldab ka lobiseda koos sinna juurde käiva dramaatika ja/või vaimukustega, kuid aste või kaks abstraktsemal tasandil kui näiteks senine pildil-on-mees-ja-teeb-midagi võte,” ütles kunstnik Kaido Ole. “Samuti olen vaikeludes võimalikult vähe kasutanud reaalseid esemeid. Kombineerin eelkõige lihtsalt materjale, vorme, tehnikaid, pindu jne. Reaalsed esemed, kui nad mõnikord ka esinevad, on pigem tsitaadi rollis.”   

Kaido Ole on sündinud 1963. aastal Tallinnas. Ta on õppinud Eesti Kunstiakadeemias disaini ja maali. Kaido Olel on olnud ohtralt isiku- ja grupinäitusi nii Eestis kui välismaal, nende hulgas ka Eesti esindamine Veneetsia biennaalil koos Marko Mäetammega 2003. aastal. 1998. aastal pälvis Ole Kristjan Raua nimelise aastapreemia ning kahel korral on ta pälvinud ka Kultuurkapitali aastapreemia.  

Programmi “Pikad kolmapäevad Kadriorus” raames on 22. veebruaril kell 18 vestlusõhtu kunstnik Kaido Olega ning toimub kunstniku autoriraamatu esitlus.   

Kaido Ole näitusele on koostatud haridusprogrammid nii lastele kui noortele. Lisaks toimuvad Kaido Ole kohtumised nii kunstiõpetajate kui õpilastega. 1. veebruarist 13.aprillini 2012 viib läbi kunstnik ka viis meistriklassi, milles saavad osaleda gümnaasiumiõpilaste ja õpetajate grupid. Vajalik on eelregistreerimine aadressil kumu@ekm.ee.  

Näitus “Kaido Ole. Kena kangelane ja küllaga vaikelusid” jääb avatuks 15. aprillini Kumu kunstimuuseumis.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht