Kahes keeles portaal koondab üle tuhande kultuurisündmuse

Laura-Maria Freiberg

Eesti Instituudi täna avatud infoportaalist www.kultuur.info leiab eesti- ja ingliskeelset teavet enam kui tuhande läheneva kultuurisündmuse kohta; kalendrist leiab ka kultuuripealinna Tallinn 2011 programmi ja ligi kahe tuhande Eesti kultuuriorganisatsiooni kirjeldused.

Veebikalender on seadnud endale sihiks esile tuua ka neid sündmusi, mille korraldajatel on väiksemad teavitusvõimalused. Reklaamivabas veebikalendris saab avaldada ürituste kohta tasuta teavet, mida korrastavad ja tõlgivad professionaalsed toimetajad ning tõlkijad.

Koostöös sihtasutusega Tallinn 2011 arendas Eesti Instituut kultuuripealinna programmi vahendamiseks veebis välja kalendri aadressil www.tallinn2011.ee/kalender.

“Kultuuriportaal tervikuna hakkab edaspidi kindlasti teenima ka kultuuriturismi huve, nii sise- kui välisturismi silmas pidades,” sõnas Eesti Instituudi juhataja Mart Meri ja lisas, et portaali arendamine jätkub koostöös Kultuuriministeeriumiga.
Lisaks kultuurikalendrile leiab portaalist ka omalaadse värava Eesti kultuurimaastikule. Eesti Kultuuri Teejuht sisaldab olulisemate kultuuriasutuste nimestikku lühitutvustustega, samuti ülevaatlikke tekste kultuurivaldkondade toimimispõhimõtetest.
 „Kultuuriportaaliga pakume ka Eestis tegutsevatele rahvusvähemuste kultuuriseltsidele võimaluse muuta info oma põnevatest ettevõtmistest üldsusele kättesaadavamaks. Kultuuriseltside tegevus rikastab Eesti kultuurielu, aga me teame nende tegemistest kahetsusväärselt vähe,“ ütles Mart Meri.

Kultuuriportaali arendamist on toetanud Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed, Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011, EL Kultuuri Kontaktpunkt.

Eesti Instituut on ühiskondlikel alustel tegutsev institutsioon, mille sihiks on tutvustada Eesti riiki ja kultuuri ning korraldada eesti keele ja kultuuri õpet välismaal. 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht