Kadrioru ja Kumu kunstimuuseumides saab vaadata dokumentaalfilme vene kunstnikest

Evelina Vedom

Kolmapäeval, 6. juunil kell 18 saab Kadrioru kunstimuuseumi banketisaalis vaadata kaht 30-minutilist dokumentaalfilmi vene kunstnikest Vassili Perovist ja Kuzma Petrov-Vodkinist. Filmid kaasnevad näitusega „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest”, mida näidatakse kolmel juunikuu pikal kolmapäeval. Filmid on vene keeles ja sissepääs muuseumipiletiga.

Dokumentaalfilmid on valminud Riiklikus Tretjakovi Galeriis ja Riiklikus Vene Muuseumis ning jutustavad erinevatesse kunstiepohhidesse kuuluvate kuulsate vene kunstnike elust ja loomingust.

Film Vassili Perovist keskendub realismi kui kunstisuuna tulekule ning kunstniku südamevalule vaeste ja hüljatute pärast. Kunstniku erilise kaastunde objektiks on lapsed, kelle saatuses peegelduvad kunstniku arvates eriti selgelt Vene ühiskonna pained.

Film Kuzma Petrov-Vodkinist kirjeldab kunstniku poeetilist dialoogi kõiksusega tema loomingu eri etappidel.

Filmiprogramm:

6. juunil kell 18 Kadrioru kunstimuuseumi banketisaalis

13. juunil kell 18 Kumu kunstimuuseumi 3. korruse B-tiivas

20. juunil kell 18 Kadrioru kunstimuuseumi banketisaalis

Näitusel „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” tutvustatakse esmakordselt suurt 19. sajandi teise poole ja 20. sajandi alguse vene kunsti valikut Eesti, Läti ja Leedu muuseumidest. Kumu kunstimuuseumis antakse ülevaade vene realistlikust kunstist. Esindatud on peredvižnikute suurnimed Ivan Kramskoi, Ilja Repin, Ivan Šiškin ja Vassili Perov. Kadrioru kunstimuuseumi saalides saab näha nn hõbedase ajastu kunsti: vene impressionismi, rühmituse Mir Iskusstva ja Ruutu Soldat kunstnike loomingut. Samuti revolutsioonilist agitportselani.

Näitus „Avastamata šedöövrid. Vene kunst Baltimaade kogudest” saab Kadrioru kunstimuuseumis vaadata 24. juunini 2012. Kumu kunstimuuseumi näitus jääb avatuks 12. augustini 2012.

Lisainfo:

www.ekm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht