EKA klaasikunsti osakonna näitus “FACE BOOK”

Hop galerii

Eesti Kunstiakadeemia

klaasikunsti osakond

FACE BOOK

20.04. – 08.05.2012

Hop galerii

Hobusepea 2

Tallinn

näituse avamine neljapäeval 19.04.2012 kell 17.00.

Graveering klaasil sünnib tuhandetest käialõigetest inimkäe ning –silma täpsuse varal. Intiimseim klaasitehnikaist, on graveerimine meditatiivsuse, autori sisekaemuse ja töö käigus pideva arenemise sümbol.

Graveerimine on eesti klaasikunstis mänginud olulist rolli, olnud üks peamisi väljendusvahendeid 20. sajandi esimesel poolel. 21. sajandil on tema osatähtsus kahanenud seoses sulatus- ja kuumtöötlustehnikate laia levikuga, seda kogu maailmas. Graveeringut viljeldakse aga tänaseski kiires ajas, ta on ainulaadsete võimalustega täpsust ja head joonistusoskust nõudev väljendusviis, võludes

tegijat oma meditatiivsusega. Käiajälg klaasil on kui pintslilöök lõuendil, sõna luuletuses, helijälg muusikas – puudutav, isikupärane ja jäljendamatu.

Näitus “FACE BOOK” esitleb graveeringuid, mis on loodud Eesti Kunstiakadeemia klaasikunsti osakonnas aastatel 2000-2012.

Näitusega tähistame EKA klaasikunsti osakonna 75-ndat tegevusaastat ja esitleme kaasaegses kontekstis üht vanimaist ja eesti klaasikunstis väga olulist kohta omanud tehnikaist – graveeringut klaasil, rõhutades järjepidevuse tugeandvat tähendust

aegade muutlikkuses.

Mare Saare

EKA klaasikunsti osakonna professor

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht