Juuraku ja Amiri performance kunstihoones

Anders Härm

Krõõt Juuraku ja Fahim Amiri   performance  "AUTODOMESTICATION" seoses näitusega "Blue-Collar Blues" laupäeval, 16. jaanuaril Tallinna Kunstihoone neljandas saalis kell 19.00.

Ellujäämine post-fordistlikus ühiskonnas nõuab üha rohkem loovust. Leiutamine ja taas-leiutamine on elukestva õppe loomuses. Siinkohal on näitlikuks materjaliks mittemateriaalset tööd tegevad töölised, kes liikudes ühelt projektilt teisele, ühest loome-residentuurist teise, käivitatuna loomingulisest energiast, ennast harjutavad ja ümber-harjutavad. Lemmikloomadel on rohkem kui me ootaksime ühist nende uute nn. “tundelise töö” tüüpidega. Nemad peavad samuti esinema, kontrollima oma instinkte ja pakkuma publikule midagi, mida ei saa materiaalses mõistes mõõta. Mis puutub kauba “kultuurilist sisu” loovasse tegevusse, kaasneb lemmikloomade tööga hulk tegevusi, mida tavaliselt tööna ei tunnustata – teisisõnu tegevusi, mis tegelevad kultuuriliste ja kunstiliste standardite, moodide, maitsete, tarbimisnormide ja strateegilisemas plaanis ka avaliku arvamuse määratlemise ja kinnistamisega. Lemmikloomad on eelkõige subjektiivsuse tootjad.
Võrrelda lemmikloomi töölistega kultuuritööstuses ei pruugigi olla kuigivõrd rumal idee. Nagu armastatakse öelda: “kalad ei näe vett milles nad ujuvad” … ja uurimistulemused kinnitavad, et “meil” võib olla paljugi neilt (mitteinim.) loomadelt õppida.
“AUTODOMESTICATION” on valdkondade- ja liikidevaheline, praktiline ja teoreetiline koostööprojekt. Esineja ja kultuuri-uurijast filosoof teevad koostööd projekti teoreetilisel tasandil ja reaalne lemmikloom (ilmselt koer) aitab uurida projekti praktilisi aspekte.
Performance: Krõõt Juurak
Järelkõne: Fahim Amir
Krõõt Juurak (sünd.1981) on eesti päritolu koreograaf, tantsija ja kunstnik, kes elab ja töötab Viinis.
Fahim Amir (sünd. 1978) on iraani päritolu austria filosoof, dramaturg, performance`ikunstnik ja kultuuriteoreetik.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht