Juubelifilm “Detsembrikuumus” nüüd DVD-l

Moonika Olju

Vabariigi juubeliks valminud mängufilm "Detsembrikuumus" on jõudnud DVD-le - plaadi esitlus toimub kolmapäeval, 27. mail 2009. a. kell 16:00 Balti jaama restoranis Travel. Artur Talviku sõnul valiti DVD väljatulekuks mai lõpp just sellepärast, et lähenemas on mitmed suurüritused, mille külaliste hulgas filmi DVD-d levitada - XXVIII Tallinna Vanalinna Päevad, XXV laulu- ja XVIII tantsupidu jne, Eesti lipp 125, Võnnu lahing 90 jne.

DVD sisaldab lisaks mängufilmile endale ka dokumentaalfilmi filmi valmimisest, filmi treilerit ning filmi lõppversioonist väljajäänud stseene. Režissöör Asko Kase tunnistab, et filmist jäi välja materjali, mis tervikusse ideaalselt ei sobinud, kuid on tervitatav nende stseenide jõudmine plaadile, kuna kõigi nende filmimisel nähti kõvasti vaeva. Nii jõuavad vaatajani ka mõned suurepärased osatäitmised näitlejate poolt, kes lõplikust filmist vaid vilksamisi läbi käivad. Näiteks Rein Oja mängitud riigivanem Akeli liin filmiti üles ajaloolise täpsuse ja tõetruudusega nii sündmuste käigu kui toimumispaiga osas-  välisstseenid filmiti nimelt Toompeal Saksa suursaadiku residentsi juures, kus omal ajal resideerus Eesti Wabariigi riigivanem.

“Detsembrikuumus” on ajalooline action-draama 1924. aasta 1. detsembril aset leidnud kommunistlikust riigipöördekatsest Tallinnas. Noor abielupaar Tanel ja Anna Rõuk on otsustanud Eestist lahkuda, kuid nende ärasõidupäeva hommikul algab Tallinnas mäss. Tanel, kes on just armeest lahkunud, sööstab tagasi eesliinile, et päästa nii oma naise kui enda elu. Verise öö sündmused paljastuvad läbi kindralite ja valitsusjuhtide tegevuse või tegevusetuse ning kulmineeruvad salajase telegrammiga, mida ainult Tanel saab peatada, et rahvas päästa.

Filmi tootja on Eetriüksus, produtsent Artur Talvik, režissöör Asko Kase, stsenaristid Lauri Vahtre ja Mihkel Ulman, operaator Kjell Lagerroos, kunstnik Silver Vahtre, helilooja Sven Grünberg, monteerija Tambet Tasuja ja helirežissöör Solange of Hollywood.

Osades: Sergo Vares, Liisi Koikson, Mait Malmsten, Tõnu Kark jt.

“Detsembrikuumus” on kogunud eesti kinodes 56 000 vaatajat. DVD-l levitab filmi DVD2002.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht