Joonistustriennaal 2012 Tallinn

Loit Joekalda

Osavõtutaotluste esitamise tähtaeg on 19. mai – doc-formaadis täidetud blanketid palume saata e-postiga aadressile loit.joekalda@gmail.com.

Hilisemad ettepanekud kokkuleppel. Lisada võib pildimaterjali kogumahuga kuni 2Mb. Mahukamad esitlused ja näited võib tuua Graafikakotta.

Vastused taotlusvormide esitajatele teatame maikuus.

Näitused avatakse augustikuus Tallinna galeriides ja Viinistul.

Näitusetööde valiku teeb töörühm koosseisus Vano Allsalu, Inga Heamägi, Anu Juurak, Loit Jõekalda, Margot Kask, Tanel Rannala, Merike Sule-Trubert, Siiri Taimla, Vappu Thurlow, Maria-Kristiina Ulas.

Näitusetööde esitamine augustikuus — vastavalt erinevate näituste avamise eel kokkuleppel valitud kunstnike ja kuraatoritega.

Joonistustriennaali konverents toimub 24. augustil Tallinna Kunstihoones ja enne seda on avatud kõik triennaalinäitused Tallinnas.

25. augustil toimuvad üritused Viinistul — näituste avamised, performantsid, tööprotsessid, vestlusringid.

01.08.–09.09.2012 — Kunstihoones Anu Juuraku kuraatoriprojekt VAIKNE REVOLUTSIOON / SILENT REVOLUTION:

http://www.kunstihoone.ee/index.php?mode=pl_kunstihoone_yritused&yid=469&lang=est&club=1&page=9

Joonistustriennaali näitused toimuvad veel Mäsu galeriis, Draakoni galeriis, Hobusepea galeriis, Munkadetaguses tornis,

Kullo galeriimajas, Niguliste kirikus, 1galeriis, Aatriumi galeriis, Eksperimentaalgaleriis Vabaduse väljaku tunnelis,

Jaani kirikus, Eesti Kontserdi galeriis, Kunstihoone õuel, Vabaduse galeriis, Arhitektuuri- ja Disainigaleriis, Viinistu kunstimuuseumi galeriides…

Erinevate näituste komplekteerimisel kõlab ühendava teemana JOONISTUSE HÄÄL / VOICE OF DRAWING.

Joonistuse häält võib tajuda ka visuaalses väljenduses, kujundite keeles. Joonistusnäitus ühendab erinevaid tasandeid, väljendades sotsiaalseid kajastusi ja sümboleid, mis pingestuvad teose looja ja vaataja vahel tekkivas peegelduses. Sõnum võib säilitada väärtusi ka tähenduste muutumisel — üheks metafooriks võib valida Eduard Wiiralti JUTLUSTAJA.

Täiendavad saatetekstid näitustele on valmimisel.

2009. aastal toimunud joonistustriennaalil MANU PROPRIA osales üle 200 kunstniku kokku 24 maalt. 2006. aastal toimunud joonistusnäitusel IMPROVISATSIOON oli osalejaid 8 maalt, ja näituse vältel toimusid Kunstihoones kontsertetendused meie interpreetide, tantsijate ja kunstnike osavõtul. Eesmärgiks on innustada professionaalsete kunstnike kõrval ka üliõpilasi, et suunata tähelepanu nii joonistuse klassikalistele väljendusvahenditele kui loomingulisele eksperimenteerimisele.

Joonistustriennaal pakub võimalusi ja väljakutseid ning ühendab kõiki kunstnikke. Näitustega on kavas luua platvorm nii kunstnikele oma joonistuste eksponeerimiseks kui publiku kõnetamiseks.

Ootame aktiivset osavõttu!

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht