Jevgeni Zolotko “Asjad” V peatükk “Ecce Homo” 07.08.-15.07. Tartu Kunstimaja pööningul

Indrek Grigor

Alates 7. augustist on Tartu Kunstimaja pööningul avatud Jevgeni Zolotko kuueosalise teose „Asjad” viies peatükk „Ecce Homo”, mis on avatud vaid nädal aega kuni 15.07. 2012

http://youtu.be/OWrxKZ1EUMw

Teost on võimalik külastada E-R 10:00-17:00, külastus tuleb eelnevalt kokku leppida Kunstimaja kantselei telefonil 5301 2277.

Jevgeni Zolotko on ennekõike tuntud tugeva autorikäekirjaga installatiivsete ruumide loojana. Tartu Kunstnike Liidu ettepanekul sündinud teose “Asjad” puhul on situatsioon aga vastupidine. Kujuteldava, suletud ruumi loomise asemel, on autori kasutuses reaalne keskkond, mis kannab oma olemuses kõiki Zolotko installatsioonidele iseloomulikke jooni. Ent kuivõrd väljamõeldud personaazi asemel on tegelikkus, ei keskendu autor mitte maailma hääbumisele, vaid pööningult leitud artefaktidele toetudes põrmus peituva taasloomisele.
 
Osa I : Kõne 19.03. — 03.04.12
Osa II : Kaotus 10.04. — 24.04.12
Osa III: Asjad 30.04. — 17.05.12
Osa IV: Tuvi 14.07. — 29.07.12
Osa V: Ecce Homo 07.08. – 15.07. 2012
Osa VI:

“Armastage kogu Jumala loomingut, nii tervikut kui iga üksikut liivatera. Armastage iga lehekest, iga Jumala päikesekiirt. Armastage loomi, armastage taimi, armastage iga asja. Kui sa iga asja armastad, mõistad sa ka Jumala saladust asjades.”

F.M. Dostojevski “Vennad Karamazovid” (staarets Zossima vestlusest)

Jevgeni Zolotkoga teevad teose loomisel kaastööd Anti Saar ja Helena Tulve.

Toetavad Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kunstnike Liit

Ühtkasi on Tartu Kunstimaja teistes galeriides võimalik külastada järgmisi näitusi:

Suures saalis
Raivo Kelomehe kuraatoriprojekt “Uutmoodi asjastamatus”
Eesti Kunstiakadeemia uusmeedia ja installatsiooni/skulptuuri õppetooli tudengid.
03.08.-26.08. 2012

Näitus uurib kunstiteosejärgse maailma olukorda tehnoloogilise kunsti vahenditega. Siin kujuneb oluliseks vaataja panus ja osalus näitusesaalis. Kunstiteosed ärkavad ellu, toimivad, muutuvad arusaadavateks vaatajate kirgliku kaasatoimimise tulemusena. Mõned teosed organiseerivad peale vaatajate käitumise ka ruumi ja helikeskkonda. Näitus kajastab olukorda, kus kunstnik väljub elevandiluust tornist ja siseneb keskkonda, kus nii looja kui vaataja on võrdsed kaasautorid.

Osalevad kunstnikud: Taavi Suisalu, Evi Pärn, Lilli Tölp, Liisalotte Elme, Magnus Vulp, Hans-Gunter Lock, Mart Vainre, Aleksander Sprohgis, Chris Hales, Raivo Kelomees, Sten Saarits, Helmi Marie Langsepp, Kati Saarits, Taavi Rei, Liina Vetler, Allan Tõnissoo.

Väikeses galeriis
Maris Tuulingu isikunäitus “Välja arvatud sügis”
02.08.-26.08. 2012

“Näitus koosneb viimase paari aasta töödest. Need on hetked, inimesed ja olukorrad, mis millegipärast mu mälupõhja pikemaks peatuma on jäänud. Ma olen need mälupildid lahti harutanud ja lõuendile jälle värvide abil oma käe järgi kokku seadnud, lootes tabada seda erilist, või iseloomulikku, mis neis hetkedes varjul on. Vahel olen leidnud ka hoopis midagi muud. Maastikud, inimesed, interjöörid läbi päeva ja aastaaegade. Sedapuhku pole pildile saanud ainult ühtegi sügisest hetke. Sellest ka näituse pealkiri.”
Maris Tuuling

Monumentaal galeriis
Saskia Kasemaa
Väikeseformaadilised, figuraalsed guašimaalid.
01.08.-26.08. 2012

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht