Jazzkaare peaesineja kontserdil anti välja 2010. aasta Jazziauhinnad!

Anne Erm

Eesti Jazzliidu, Jazzkaare ja Eesti suurima telekommunikatsiooni- ja IT ettevõtte Elioni koostöös anti kolmapäeval, 28. aprillil neljandat korda välja Eesti jazziauhinnad. Auhinnatseremoonia toimus Vene Kultuurikeskuses festivali peaesineja Dianne Reeves`i kontserdil.

Elioni Jazziauhinna eesmärk on tunnustada Eesti tegusamaid ja isikupärasemaid jazzmuusikuid kolmel viimasel aastal tehtud loominguliste saavutuste ja kontserttegevuse eest. Sel aastal pälvis Elioni Jazziauhinna Raivo Tafenau.

Raivo Tafenau (1963) on Eesti aktiivsemaid muusikuid, kes oma positiivse energia ja karismaatilise esinemisega on toonud paljusid jazzi juurde. Ansamblites on ta liider, särava saksofonistina eeskujuks paljudele noortele. Tema ansamblid Meelis Vindi, Ain Agana, Sergio Bastose ja paljude teiste eesti ja välismaa muusikutega on alati võitnud publiku poolehoiu ning Tafenau heliplaatide müüginumbrid on eesti jazziplaatide seas suurimaid.

Elioni Jazziauhinna andis üle Elioni juhatuse esimees Valdur Laid. Laidi sõnul on Raivo Tafenau üks neid artiste, kes on Eesti jazzi väga väärikalt esindanud mitmel pool Euroopas ja Ameerikas. Lisaks suurepärasele muusikule on tegemist ka innustava eeskujuga. „Hindan väga kõrgelt seda motiveerivat impulssi, mida Tafenau on noortele andnud,“ lisas Laid.

Elioni Jazziauhind kätkeb endas peale sellega kaasneva tunnustuse ka 50 000-kroonist stipendiumi, maineka eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu valmistatud temaatilist skulptuuri, Jazzimaali võistluse raames valminud maali ning võimalust salvestada oma kontsert Eesti Televisoonis. Žüriisse kuulusid kontserdikorraldajad ja muusikakriitikud ning Eesti Jazzliidu, Jazzkaare ja Elioni esindajad.

Noore Jazzitalendi auhinna pälvis bassist Peedu Kass (1986). Selle auhinnaga tunnustatakse noort, kuni 26aastast andekat muusikut, kes on saavutanud märkimisväärset edu oma loomingu  ja tegevusega. Žürii hindas kõrgelt Peedu Kassi loomingulist arengut, liidrivõimeid, töökust ning eraldi märgiti ära ka tema pedagoogitalent..

Noore Jazzitalendi auhinna andis üle eelmise aasta Elioni Jazziauhinna võitja Siim Aimla. Peedu Kass pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri, salvestusvõimaluse Eesti Raadios, auhinna Eesti Fotolt ning võimaluse esineda Jazzkaare järgmisel kontserdihoojal.

Jazziedendaja auhinna sai Boris Paršin. Jazziedendaja auhinna eesmärk on tunnustada isikut, kes on oma tegevusega andnud suure panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Boris Paršin on seda tööd teinud Narvas juba aastakümneid, korraldades jazzifestivale, kontserte ja õpetades noori. Võitja pälvib Tiiu Kirsipuu skulptuuri ja vabapääsmed kõigile Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu kontsertidele järgmisel kontserdihooajal.

2010. aasta Elioni Jazziauhindadele kandideerimisel olid finaalis vastakuti Kristjan Randalu ja Raivo Tafenau, Noore Jazzitalendi auhinnale kandideerisid Peedu Kass ja Kristjan Mazurchak ning Jazziedendaja auhinnale Aivar Trallmann ja Boris Paršin.

Varasemad võitjad: 

Elioni Jazziauhind: Siim Aimla (2009), Tanel Ruben (2008) ja Jaak Sooäär (2007);

Noor Jazzitalent: Sofia Rubina (2009), Kadri Voorand (2008) ja Erki Pärnoja (2007);

Jazziedendaja: Ain Agan (2009).

21. Tallinna rahvusvaheline festival Jazzkaar 2010 toimub 23. IV – 2. V üle Eesti – 62 kontserti 14 linnas, leia oma lemmikud www.jazzkaar.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht