Jazziauhinnad 2104 kandidaadid

Jazzkaar koostöös kuldsponsori Danske Bankiga jagab kaheksandat korda jazziauhindu. Ootame kõigi Jazzkaare sõprade panust kandidaatide leidmisel, millele järgneb ekspertidest koosneva žürii otsustusvoor. Kandidaate ootame kolmele auhinnale: Danske Jazziauhind, Noore Jazzitalendi Auhind ja Jazziedendaja Auhind. Kandidaate saab esitada 5. märtsini (k.a).

Danske Jazziauhind kätkeb endas lisaks sellega kaasnevale tunnustusele ka maineka Eesti kunstniku Tiiu Kirsipuu taiest, 3200 euro suurust stipendiumi ning võimalust kontserdisalvestuseks Eesti Televisioonis. Danske Jazziauhinna eesmärk on laiemalt tunnustada Eesti aktiivsemaid, professionaalsemaid ja loomingulisemaid tegevjazzmuusikuid. Hinnatakse eesti kodanikke, residente või ansambleid, kes on kolme viimase aasta (2011-2013) jooksul enim silma paistnud oma loomingulise tegevusega. Jazziauhinna on varem pälvinud Jaak Sooäär (2007), Tanel Ruben (2008), Siim Aimla (2009), Raivo Tafenau (2010), Kristjan Randalu (2011), Villu Veski (2012) ja Taavo Remmel (2013).

Danske Bank, Eesti Jazzliit ja Jazzkaar annavad Danske Jazziauhinna kõrval välja ka Noore Jazzitalendi Auhinna, mis on mõeldud eelkõige hindamaks noorte muusikute initsiatiivi ja head taset ning julgustamaks nende ettevõtmisi. Noore Jazzitalendi Auhinna eesmärk on tunnustada noort, kuni 26-aastast andekat muusikut, kelle saavutused on eakaaslastest tähelepanuväärsemad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese, salvestusvõimaluse Eesti Raadios ning võimaluse esineda Jazzkaare kontserdil aasta jooksul. Noore Jazzitalendi auhinna on pälvinud Erki Pärnoja (2007), Kadri Voorand (2008), Sofia Rubina (2009), Peedu Kass (2010), Joel-Rasmus Remmel (2011), Kaspar Kalluste (2012) ja Holger Marjamaa (2013).

Jazziedendaja auhinda antakse välja kuuendat korda. Auhinna eesmärk on tunnustada inimest või organisatsiooni, kes on oma tegevusega andnud olulise panuse jazzmuusika tutvustamisse ja arendamisse Eestis. Auhinnale ei saa kandideerida Danske Banki, Jazzkaare ja Eesti Jazzliidu töötajad. Auhinna võitja pälvib Tiiu Kirsipuu taiese ning vabapääsme kõikidele Jazzkaare ja Jazzliidu poolt korraldatud kontsertidele aasta jooksul. Jazziedendaja auhinna pälvis 2009. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia professor ja Viljandi Kitarrifestivali korraldaja Ain Agan, 2010. aastal pedagoog ning festivalide ja kontsertide korraldaja Boris Paršin, 2011. aastal Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt, 2012. aastal Viljandi jazzisündmuste korraldaja Aivar Trallmann ja 2013. aastal oma eesti kerge muusika ajaloo jäädvustamise ja saadete eest Valter Ojakäär.

2014. aasta Jazziauhindade võitjad tehakse teatavaks 23. aprillil kell 21 Fatoumata Diawara kontserdil Merepaviljonis. Jazzauhindade kandidaate saab esitada 5. märtsini. Kandidaate võivad esitada kõik.

Link: kandidaatide esitamise juurde https://docs.google.com/forms/d/1Wz8C9dVLHUWjwuDVCm4bHfK4Mt930M2XRyGZ7MZaZe0/viewform

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht