Jaapani ürituste nädal Eesti Kunstimuuseumi muuseumites

Eesti Kunstimuuseum

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Animatsiooni roll narratiivi esitamisel
Kolmapäeval, 20. märtsil kell 18 peab japonoloog Rait Piir Kumu kunstimuuseumis loengu teemal „Animatsiooni roll narratiivi esitamisel”. Loeng on seotud näitusega „Ulmelised ruumid ja linnavisioonid. Jaapani animatsiooni kõrghetked”. Jaapani legendaarsete animefilmide režissööride ja filmikunstnike originaaljoonistuste näitus on esimene omataoline projekt Euroopas ning on Tallinnasse jõudnud Berliinist ja Madridist. Osalemine muuseumipiletiga.

Uus näitus „Sumi-e. Jaapani traditsiooniline tušimaal” Adamson-Ericu muuseumis
Reedest, 22. märtsist saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata näitust „Sumi-e. Jaapani traditsiooniline tušimaal”. Väljapanek tutvustab Jaapani traditsioonilise kunstikultuuri üht iidsemat ja hõrgumat valdkonda – tušimaali. Näitusel on Rahvusvahelisse Sumi-e Assotsiatsiooni kuuluvate jaapani kunstnikke tööd klassikaliste teemakäsitluste võluvatest arendustest kaasaegse maailma tõlgendusteni.

Näitusega „Sumi-e. Jaapani traditsiooniline tušimaal” kaasneb jaapani kultuuri tutvustav ürituste sari
Reedel, 22. märtsil kell 14.00 ja 17.00 Sumi-e workshop’id. Juhendajad: Katori Miho, Sekiguchi Mariko, Tahara-Lundh Yumiko, Kamataki Emi ja Motoyama Michiko (Rahvusvaheline Sumi-e Assotsiatsioon). Osalemine muuseumipiletiga.

Jaapani popkultuuri päev Kumus
Pühapäeval, 24. märtsil kell 12–17 toimuvad ekskursioonid, jaapaniteemalised interaktiivsed mängud, kassikõrvade meisterdamine, anime joonistamise töötuba, pinksiklubis lauatennise mängimine ja animetegelaste cosplay. Osalemine muuseumipiletiga.

Natüürmordi kursus Kumus
Uus kursus alustab 20. märtsil kell 17.00.
Natüürmordi maalimine on suurepärane võimalus teha algajal huvilisel kunstis esmaseid katsetusi. Õppinud meistrile pakub vaikelu mitmekesist ainest kauni teose loomiseks. Kumu kunstistuudio kolmeosalisel natüürmordi kursusel maalitakse ateljees üles seatud kompositsioon õlivärvidega. Jaanuarikuu seaded on talviselt karged. Kursusel osalejatel on võimalus tutvuda Kumu ekspositsioonis esitletud vaikeludega juhendaja poolt läbi viidaval ekskursioonil ja iseseisvalt.

Kevadised kinoneljapäevad näitusel „Ars moriendi – suremise kunst”
Filmiõhtud algavad kell 18.00. Sissepääs muuseumipiletiga
21. märtsil kell 18.00 „Põrgupõhja uus vanapagan” Režissöörid Jüri Müür, Grigori Kromanov, 1964.

Ekskursioon 60+: Esimesed eesti kunstnikud
Reedel, 22. märtsil toimub järjekordne ekskursioon sarjast 60+. Osalemine muuseumipiletiga.

Keraamikakursus Kumus
Laupäevaks, 23. märtsiks kella 13–15 seab Kumu keraamikaateljees vaikselt ja loovalt sisse meeleolukas töökoda. Kevadeootuses on valmis seatud värvid ja pintslid; saame teada, mis on angoobimaal ning loomulikult saab seda igaüks vastavalt oma fantaasiale katsetada. Enne rõõmsat värvimist tuleb mõistagi vaeva näha ning savile korrapärane kunstiline kuju anda. Milline vorm seekord kursuse teemaks on, selgub ateljees Aigi Orava juhendamisel. Vihjeks vaid niipalju, et valmistatav keraamiline objekt on inspireeritud lähenevast pühadeajast.

Laupäevaakadeemia Kadrioru kunstimuuseumis
Laupäeval, 23. märtsil kell 15 räägib Aleksandr Danilevski teemal „Repin ja Soome” (vene keeles).

Kontserdid Nigulistes:
23. märtsil kell 19.00 Rännak renessanssi – Josquin Deprez. Tasuta.
26. märtsil kell 18.00. Traverse City Central High School’i koor. Kaastegev: ETV tütarlastekoor. Tasuta.

Kumus graafikakursus „Kuivnõel ja karborundum”
Graafikakursus toimub 25. märtsist 22. aprillini kella 18.00–19.30 viiel järjestikusel esmaspäeval. Kuivnõel ja karborundum on klassikalised graafikatehnikad – esimesega neist saab edasi anda graafilist joonisust, teisega maalilist pinda. Valminud graafikaplaadiga on võimalik paberile trükkida erinevates värvivariantides mitmeid tõmmiseid. Kursus on jõukohane kõigile, nii kunstnikele kui päris algajatele!

Kunstikursus „Teistmoodi teisipäev” Adamson-Ericu  muuseumis
Teisipäeval, 26. märtsil kell 17.30 juhendab kunstnik Inga Heamägi temperatehnikas maalitud pühadeehte valmistamist.

Kumu auditooriumis
20. märtsil kell 18.00 Kumu Dokumentaal: „Maratonipoiss” Rež. Gemma Atwal, Suurbritannia-India 2010, 90′. Tasuta.
22. märtsil kell 18.00 Dokumentaalfilmi esilinastus „Tiiu Kirsipuu edu kood” Käsikiri ja lavastus Rein Raamat, OÜ Raamat-Film 2013, 22′. Tasuta.
24. märtsil kell 17.00 Talvejazz 2013: Republicalma. Pilet 12/9 €

Kiida teenindajat Kumus ja Adamson-Ericu muuseumis
Märts on hea teeninduse kuu ning kampaanias „Kiida Teenindajat 2013” osalevad Kumu kunstimuuseum ja Adamson-Ericu muuseum, kes kutsuvad oma kõiki muuseumikülastajaid head teenindust märkama ja häid teenindajaid kiitma.

Keelekümblusprogramm „Astu sisse! Komm herein!”
„Come in. Sisekujundus kaasaegse saksa kunsti meediumina” on näitus, kus on vaatluse all sisekujunduse ja kunsti suhted Saksa kaasaegse kunstis. Muuseumitund on mõeldud saksa, vene või eesti keelekümblus- ja võõrkeele süvaõppega klasside õpilastele. Ettetellimisel.

Telli Kadrioru kunstimuuseumis haridusprogamm või ekskursioon näitusel „Repin. Vene suurmeistri elu ja looming Soomes”
Lasteaedadele ja põhikooli nooremale astmele toimub haridusprogramm „Portree – võõrad silmad”, põhikooli vanemale astmele „Tuntud ja tundmatud” ning gümnaasiumile „Ilja Repin. Suure kunstniku maailm”. Lisaks pakutakse ettetellimisel ekskursioone nii täiskasvanutele kui ka õpilastele.

Rööpad viivad pärandini
Pärandiaasta raames saab koostöös Edelaraudteega märtsist maini ja septembrist novembrini igal teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval tasuta sõita põnevatesse paikadesse. Just pärandiaastat silmas pidades on Kadrioru kunstimuuseum koostöös A.H. Tammsaare muuseumiga valmistanud ette huvitava ja hariva paketi kõigile õpilastele.

Soeta 2013. aastaks Kumu klubikaart
Kumu klubikaardiga saab terve aasta jooksul piiramatult muuseumi külastada. Lisaks pakub kaart erinevaid muuseumisiseseid soodustusi ning kaardiomanikke hoitakse kursis kõige värskemate uudistega kunstimaastikul toimuvast.
Kumu klubikaart on parim kingitus kunstisõbrale.

Tulekul
Lastepäev: Laupäev Jaapanis
Laupäeval, 6. aprillil Adamson-Ericu muuseumi näituse „Sumi-e. Jaapani traditsioonile tušimaal” raames kutsume 7–12aastasi lapsi veetma päeva jaapani kunsti ja kommete keskel. Saame teada, mis on sumi-e ja suzuri ning uurime, mida tähendab „jaapanipärane”. Õpime originaalsete tušimaali vahenditega maalima ning avastame looduse ja esemete varjatud elu.

Kevadised kinoneljapäevad näitusel „Ars moriendi – suremise kunst”
Filmiõhtud algavad kell 18.00. Sissepääs muuseumipiletiga
28. märtsil kell 18.00 „Reigi õpetaja” Režissöör Jüri Müür, 1977.

Pikad kolmapäevad Kadriorus: Raoul Kurvitz
Kolmapäeval, 27. märtsil kell 18 toimub Kumus artist talk Raoul Kurvitzaga.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht