Jaan Tõnisson ilmutab end pööripäeval ERMi uue hoone alal Raadil

Reimo Rehkli

Eesti Rahva Muuseum ja Tiigi Seltsimaja kutsuvad kõiki linlasi 21. detsembril kl 17:30 Raekoja platsile, et minna ühiselt retkele „1909 tulemeetrit ERMi“. Retke eesmärk on anda hoogu Eesti Rahva Muuseumi uue hoone ning Mälumeetrite projekti tutvustamiseks.

„Roosi tänava ümbersättimise eesmärk on linnasüdame ja Raadi vahelise distantsi mentaalne lühendamine Roosi tänava aktiviseerimise kaudu. Tegemist on koostööga Tartu linna ja Eesti Rahva Muuseumi vahel. Vahemaa näilisel kokkutõmbumisel nihkub  muuseum  linnale  lähemale,  muutudes  sel  viisil  kättesaadavamaks  eriti kergliiklejatele. Lisaks tekib Roosi tänava näol Tartu jaoks uut tüüpi tänav-väljak, mis lisaks huvitavale teekonnale pakub soovijaile viibimiskohti, tegevust ja vaatamist,“ selgitab Mälumeetrite projektijuht Viljar Pohhomov.

Kõikidel soovijatel on võimalus panustada pööripäeva sündmusesse, ostes spetsiaalse tulemeetri küünla, millega saab retke käigus märgistada teekonda. Neil, kel soov, kuid võimalust kohale tulla ei ole, saavad jätta oma küünla ERMi, mis usinate abiliste kaudu viiakse tulemeetri teele.

Küünlad on müügil alates 2. detsembrist Eesti Rahva Muuseumi poes (J. Kuperjanovi 9, Tartu) ja Tartu Turismiinfokeskuses. Advendiürituste ajal müüakse küünlaid ka Tartu Raekoja platsil.

Kava
 
17.30 Raekoja jõulukalendri akna avamine
17.45 Valgusmäng hoonete seintel
18.00 Mikk Sarve algusriitus
18.10 Tuleetendus
18.15 Laulude ja juttudega liikuma
18.25 Linnamuuseumi peatus
18.45 Laulupeomuuseumi koor
19.15 Tule- ja tantsuetendus Raadil

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht