Ivar Kaasiku näitus Berliini galeriis Meisterschüler

Eesti Kunstnike Liit

9. novembril 2012 avatakse Ivar KaasikŽu näitus VÄÄRTTEO MEENETLUS (“Was habŽ ich gatan?”) Berliini galeriis Meisterschüler. 

Tegemist on 15 suurest maalist kokkupandud tsükliga kodanliku väärikuse läbi kukkumisest, peksa saamisest, põhja minemisest ja jalule tõusta püüdmisest. Kogu asi on tõstetud usutavuse piirile, künismi äärele. Tegu on kahedimensionaalse ilusalt pakitud meenega, kus emotsionaalne profiit ja õhuke kiht värvi lõuendil on allutatud lisaväärtuse tootmiseks, kus vajaduspõhine toetus toimib kui ventiil rõhu alandamiseks, ja kus kunstniku püüdlused on pelgalt doping hämamisest ja kogu inimväärse elu pasaga üle valamisest.

VÄÄRTTEO MEENETLUS ehk kümme küsimust kunstnikule: 1. Mida te mõtlesite, kui tegite seda pilti? 2. Kui kaua teete te tööd ühe pildi kallal? 3. Kas teil on ka midagi soodsamalt pakkuda? 4. Ja selle eest tahate te raha? 5. Minu laps maalib ka, te peate seda kindlasti nägema? 6. Kas te olete seda ka õppinud, kus ja kelle juures? 7. Tunnete te ka seda üht minu head tuttavat kunstnikku? 8. Maalite te modellist või peast? 9. See on väga ilus pilt, kas te ei maaliks seda mulle teistes toonides? 10. Kas te elate sellest ära? 

Kuidas leida see koht üles?

Galerii Meisterschüler (www.meisterschueler.com) asub otse Spree kaldapealsel, Bode- ja Pergamonmuuseumi lähedal, Friedrichstrasse105b, Berliinis. Väljapanek jääb avatuks kuni 2013. aasta alguseni.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht