Ilmus Professor Peeter Linnapi raamat “Intellektuaalne kunst: kirjutisi fotograafidest”

Piret Kaevats

Tartu Kõrgema Kunstikooli toimetiste sarja 17. osana ilmus juunis Professor Peeter Linnapi artiklitekogumik “Intellektuaalne kunst: kirjutisi fotograafidest” (Silmakirjad 6).

Raamat koosneb 60 kirjutisest, mis käsitlevad nii Eesti (30 autorit) kui välisfotograafide (30 autorit) loomingut. Autorite valiku põhimõtteks on eeskätt nende mõtlemisvõime ja suutlikkus paljukihiliseks intrigeerivaks tähendusloomeks. Raamatus on artikleid nii 19., 20. kui 21. sajandi fotograafidest, keda ühendab võime pöördelisteks avastusteks ja kelle teemadering ning väljendusviis ületavad harjumuslikult kunsti valdkonnas tegutsevate artisanide enesekeskse nn “eneseväljenduse”.

Kogumikus leiduvaid tekste iseloomustab analüütiline, piltide ja pildikogumite paljusid tähenduskihte lahkav kirjutamislaad, mis lisaks autorite ja teoste nähtavate tähenduskihtide lahkamisele asetab nähtused ka olulistesse ajaloolistesse, poliitilistesse ja mentaliteediga seotud kontekstidesse. Makro- või mikropoliitiliste teemadega tegelevate autorite kõrval sisaldab raamat kirjutisi ka fotograafidest, kelle tegevust iseloomustab analüütiline lähenemine maailmale/ mõttemaailmale.

Põhjalikum informatsioon raamatu kohta ja raamatu kaanefoto on lisatud Tartu Kõrgema Kunstikooli veebilehele: http://www.artcol.ee/avaleht/uudised/554/

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht