Ilmus filmiartiklite kogumik “Via Transversa: Lost Cinema of the Former Eastern Bloc”

Ave Randviir

272-leheküljeline inglisekeelne artiklikogumik “Via Transversa: Lost Cinema of the Former Eastern Bloc” koondab 16 artiklit Ida-Euroopa, Baltikumi ja endise Nõukogude Liidu kinokunstist nii rahvusvaheliselt tunnustatud filmiteadlastelt kui ka noorte uurijate sulest. 

Väljaande tuumiku moodustavad 2007. aastal Kumu auditooriumis toimunud samanimelise teaduskonverentsi ettekannete põhjal valminud esseed, mis keskenduvad endise idabloki riikide filmikunstile 1940. aastate teisest poolest kuni Nõukogude Liidu lagunemiseni 1990. aastate alguses. Esmakordselt Eestis jõuavad nende kaante vahel lugejateni käsitlused endises Nõukogude mõjusfääris loodud “kadunud” filmikunstist, mille all ennekõike peetakse silmas ainest, millest “suured” kinoajalood sageli mööda vaatavad: Nõukogude Liidu ja idabloki põhivoolu populaarne kino (vastandina suurte meistrite teostele), vabariiklike väikestuudiote, eriti aga Baltikumi toodang jne.

Kogumik ilmub jätkuväljaande “Koht ja paik / Place and Location: Studies in Environmental Aesthetics and Semiotics” 7. köitena ning Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kirjandusmuuseumi ja Eesti Semiootika Seltsi publitseerimisel.

Väljaande ilmumise tähistamiseks toimub Kumu auditooriumis 19. ja 20. jaanuaril kell 18.00 koostöös Kumu kunstimuuseumi ja Poola Suursaatkonnaga Eestis kaks eksklusiivset kinoseanssi, mis toovad vaatajate ette Andrzej Wajda ühed tuntumad režissööritööd „Marmormees” (1976) ja „Raudmees” (1981).

Koostanud ja toimetanud Eva Näripea ja Andreas Trossek, kujundanud Jaan Evart.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht