Ilmus artiklikogumik „Working with Feminism: Curating and Exhibitions in Eastern Europe“

Katrin Kivimaa

Värskelt tuli trükist Tallinna Ülikooli Kirjastuse uue sarja „Acta Universitatis Tallinnensis. Artes“ esikteos, Katrin Kivimaa koostatud ja toimetatud artiklikogumik „Working with Feminism: Curating and Exhibitions in Eastern Europe“. 

Artiklikogumiku autorite hulka kuuluvad nii Ida- kui ka Lääne-Euroopas töötavad kunstiteadlased ja kuraatorid: Angela Dimitrakaki, Katrin Kivimaa, Katja Kobolt, Izabela Kowalczyk, Pawel Leszkowicz, Suzana Milevska, Bojana Pejic, Rebeka Põldsam, Mara Traumane, Airi Triisberg ja Hedvig Turai. 

Raamat „Working with Feminism: Curating and Exhibitions in Eastern Europe“ peegeldab kasvavat huvi feministliku kureerimise kui praktika vastu, mida iseloomustab eripärane rahvusülene ajalugu ja poliitika. 

Enamiku Ida-Euroopa riikide puhul saab feministlikust kuraatoripraktikast ja näitustest hakata rääkima alates 1990. aastatest, mil selle tekke tegid võimalikuks radikaalsed muudatused kunstielus ja -ideoloogias ning mida tingisid postsotsialistliku üleminekuaja muutused ja väljakutsed. Mitu artiklit uuribki seda ajalugu rahvuslike või regionaalsete juhtumiuuringute kaudu. 

Sama olulist rolli mängivad kogumikus teoreetilisemad käsitlused, mille eesmärgiks on mõtestatada feministliku ja teiste poliitiliselt laetud kuraatoripraktikate (nt queer-kureerimise) praegust olukorda ja tulevikuperspektiive. Lisaks artiklitele on raamatus kaks intervjuud, mis keskenduvad 2009. ja 2010. aastal toimunud suurnäitusele „Gender Check“ Viinis ja Varssavis ning 2011. aastal Tallinna Kunstihoones toimunud esimesele rahvusvahelisele queer-näitusele Eestis. 

„Acta Universitatis Tallinnensis: Artes“ kolleegiumisse kuuluvad dr. Ants Hein, Heili Einasto, dr. Mart Kalm, prof. Kai Kaljo, prof. Krista Kodres, Märt-Matis Lill, prof. Kersti Markus, dr. Virve Sarapik ja dr. Heie Treier.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht