Iberi meestekoor Gruusiast esineb Eestis

Gruusia meestekoor “Iberi”, kes tekitas tänavusel Tallinn Music Weekil parasjagu elevust nii Viru Keskuses, meedias kui ka mitmetel rohkem ja vähem avalikel kontsertidel, esineb 17. ja 18. septembril taas Eestis.

T 17 sept: Tallinn, Katariina kirik

K 18 sept: Obinitsa, Seto Seltsimaja

Kontsertide algus kell 19:00

12-liikmeline Iberi koor loodi 2012 aastal terve elu koorilaulu viljelenud vanade sõpradepoolt.

Koori soov on Gruusia rahvamuusika ja polüfoonilise laulu uurimine, säilitamine ja edasikandmine, selle populariseerimine Gruusias ning maailmas. Iberi repertuaaris on Gruusia erinevate piirkondade laulud ja lood pärimuse erinevatest kihistustest. Samuti ka linnafolkloor ning kaasaegsete heliloojate teosed. Gruusia polüfooniline laulukunst arvati aastal 2008 UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja, selle iidse laulutraditsiooni juured pärinevad 4. sajandist.

Seekord jõuab Iberi koor Eestisse tuuri raames, mis algab Peterburi Rahvusvahelisel Filmifestivalil SPIFF. Eestile järgnevad kontserdid Riias.

Koostöös Iberi koori juhi ja peamise eeslaulja Buba Murguliaga, kes on Eestit külastanud ka rahvusvaheliselt kuulsaima Gruusia bändi The Shin koosseisus, sai Maailmaküla eestvedamisel tänavu mai kuus teoks ka esimene Tbilisi Music Week, mis tutvustas nii rahvusvahelisele kui kohalikule publikule nii traditsioonilist kui ka tänapäevast Gruusia pop- ja rockmuusikat.

Kontsertide algus kell 19:00. Korraldab: Maailmaküla MTÜ

Partnerid: Tallinn Music Week, Nordic Hotel Forum, Texas Honky Tonk Cantina

https://www.facebook.com/events/413238312120302

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht