Hispaania kunstniku Jordi Gispert Pi isikunäitus “Econsciencia” Diasini- ja arhitektuurigaleriis (21.11-12.12)

Liisa Konsap

Avatakse Hispaania kunstniku Jordi Gispert Pi (Barcelona, 1957) isikunäitus „Econsciencia“ (21.11.–12.12.2012)

Kolmapäeval, 21. novembril avatakse Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6, Tallinn) Barcelonast päri hispaania kunstniku  Jordi Gispert Pi isikunäitus „Econsciencia“. Näituse avamisel viibib ka kunstnik ise.

Näitus „Econsciencia“ sündis kunstniku soovist väljendada kunsti abil muret looduse allakäigu ja planeedi moonutamise üle.  Econsciencia on hispaaniakeelne neologism, mis ühendab endas ökoloogia (ecología), teaduse (ciencia) ja teadlikkuse (conciencia) mõisted. Kunstniku ideaaliks on jõuda jätkusuutliku maailmani nn puhta teaduse kaudu, mille saavutused inimkonnale kasu toovad, kuid ei  saasta. Avatav näitus on omamoodi kriitika valesti kasutatud teaduse vastu. Projekt sai alguse umbes kaksteist aastat tagasi, kui Gispert alustas maaliseeriaga „Maailma pikim maastik“, mis kujutab utoopilist maailma, mille on kujundanud ideaalne ühiskond.

Jordi Gispert Pi (Barcelona, 1957) sai kunstihariduse Barcelona Sant Jordi kaunite kunstide akadeemias. Alates 1980. aastast on tema maale ja skulptuure eksponeeritud arvukatel isiku- ning ühisnäitustel nii Hispaania siseselt kui mujal maailmas. Oma loomingus kõneleb Gispert inimese vajadusest leida side oma ürgloomusega, järgides sümbolitesse peidetud vihjeid, et sellele kogemusele rajada harmooniline ühiskond. Kunstnik protesteerib oma sõnul „materialismi hegemoonia vastu, mis laastab hinge ja maailma”.

Näitus, mis jääb avatuks  12. detsembrini. Näituse korraldab Hispaania suursaatkond. Sissepääs on tasuta. Disaini- ja arhitektuurigalerii on avatud esmaspäevast laupäevani 12.00–18.00.

Teosed on müügiks ja huvilistel on galeriis võimalik tutvuda hinnakirjaga

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht