Hiiu Folk rakendab keskkonnasõbralikke lahendusi

Marili Randla

Eesti suvi on täis põnevaid festivale ja vabaõhuüritusi, mida leiab nii linnamelus kui ka looduskaunites kohtades üle Eesti. Rahvarohkete ettevõtmistega käib paratamatult kaasas ka suur tarbimine, mis jätab endast maha hulga jäätmeid. Hiiumaa Pärimusmuusikafestival koostöös Teeme Ära Maailmakoristuse meeskonnaga on võtnud südameasjaks pöörata rohkem tähelepanu keskonnatemaatikale ja vähendada festivali ökoloogilist jalajäge.


Festivalidel tekib enamjaolt just toitlustamisega seoses palju jäätmeid. Sel aastal korraldab Hiiumaa Pärimusmuusikafestival koostöös Säästev Eesti Instituudiga keskkonnakoolituse festivali toitlustajatele, kuidas säästlikumalt toimetada ja vähendada tekkivaid jäätmeid. Festivalile eelneval kolmel päeval toimuvad koostöös Hiiumaa Keskkonnaametiga keskkonnapäevad, kus tutvustatakse loodushuvilistele loomi meilt ja mujalt ning räägitakse säästvast arengust.

Hiiu Folgi peakorraldaja Astrid Nõlvak: “Keskkond, mis meid igapäevaselt ümbritseb ja selle keskkonna tervis sõltub suuresti inimeste valikutest ja samuti mõjutab see omakorda meid. Pöörame oma festivaliga keskkonnateemale rohkem tähelepanu, et teadvustada inimesi sellest, kui palju me tegelikult oma käitumisega ja valikutega võime teha keskkonnale ja ka iseendile head või halba”.

Keskkonnatelgis Kassari Kiigeplatsil on huvilistel võimalik arvutada välja oma ökoloogiline jalajälg ja saada teada, kuidas rakendada oma ellu säästvamaid ning keskkonnasõbralikumaid lahendusi. Samuti jagab festivalil prügi sorteerimise õpituba teadmisi, kuidas juba jäätmetega õigesti ringi käies saab aidata kaasa puhtamale ühiskonnale. Koostöös festivali koostööpartneri AS Veoliaga on külastajate jaoks kontserdipaikades tagatud jäätmete liigiti sorteerimine vastavatesse konteineritesse.

Alkoholivaba pärimusmuusikafestival Hiiu Folk ootab 19-22.juulil kõiki muusikasõpru kogu perega nautima saarelikult rahulikku atmosfääri ja eelkõige head muusikat. Pärimusmuusikafestivalil astuvad üles teiste seas Kärt Tomingas, Svjata Vatra, Tõnis Mägi ja Kärt Johanson, Oort, Robirohi, Kriminaalne Elevant, Henry Laks, Aamos Duo (Shetland/Norra), Metsatöll.

Hiiumaa Pärimusmuusikafestivali korraldab MTÜ Hiiumaa Kultuuri Selts.
 Festivali kavaga saab tutvuda aadressil: www.hiiufolk.ee.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht