Haapsalus toimub Eesti esimene rahvusvaheline muinasjutukonverents „Muinasjutuvägi“

Ave Proos

29.-30. mail korraldavad Haapsalu Linnavalitsus ja Lääne Maakonna Keskraamatukogu rahvusvahelise konverentsi „Muinasjutuvägi“, kus kohtuvad laste ja muinasjuttudega tegelejad Eestist, Soomest, Rootsist, Taanist ja Saksamaalt, et arutada muinasjutu teisenemist, muutumist teemades ja vormis.

„Tähistamaks lastesõbralikult Haapsalu 730. juubelit tahame algatada muinasjutu-teemalise kultuuridevahelise dialoogi, millest loodame 2011. aastaks, mil Euroopa kultuuripealinnaks on Tallinn, kujundada välja uue rahvusvahelise, traditsioonidega kultuurisündmuse“ ütlesid konverentsi korraldajad Lääne Maakonna Keskraamatukogust.

Haapsalu oma legendide ja kuvandiga kannab endas muinasjuttu. Sellesse väikesesse kuurortlinna tulevad juba 16 aastat kokku laste kirjutatud muinasjutud üle terve Eesti, kuna laste omaloomingukonkursi „Steni muinasjutuvõistlus“ korraldajad Ann ja Ants Roos  on haapsallased.
Ilon Wiklandi piltide maailm Haapsalus Iloni imedemaal visualiseerib muinasjutte ning muudab omal kombel tema idüllilise lapsepõlvelinna muinasjutuks.

Konverentsi eesmärgiks peale uute teadmiste omandamise ja oma silmaringi laiendamise on koostöö- ja sõprussidemete arendamine lähinaabritega ning kuldaväärt kogemuste vahetamine laste lugemishuvi ja -harjumuste uurimisel ning süvendamisel, edaspidi ka kultuurivahetus laiemas plaanis. 

Tegu on Eestis ainulaadse projektiga ning tänapäeva tarbimisühiskonnas, kus lastel on vaba aja veetmisel mitmeid võimalusi on viimane aeg mõelda, kas ja kuidas tänapäeva laps vajab muinasjuttude lugemist ja jutustamist nende traditsioonilisel kujul.

 

Infot konverentsi kohta leiate aadressilt www.lib.haapsalu.ee .

 

Kohtumiseni 29. ja 30. mail muinasjutuhõngulises Haapsalus!

 

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht