Haabjategu Narva Muuseumi Põhjaõues

Jevgeni Timostsuk

10.–16. juunil toimub Narva Muuseumi Põhjaõues Haabjategu. Teist suve on Põhjaõues haabjameister Jaan Keerdo, kelle käe all valmib haavapalgist ühepuupaat ehk haabjas, nii nagu seda on tehtud vanast ajast peale. Kellel huvi rohkem, saab haabjameistrilt tema puhkepauside ajal uurida lähemalt, kuidas valida haabjaehituseks sobilikku materjali, millised tööriistu haabjameistrid kasutavad, kuidas nad neid kasutavad, mis on haabja laotamine ja kuidas seda tehakse.

Share this...
Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter

Et haabjameistril on suvel peale Põhjaõues paadi toksimise ka muid tegemisi, siis oleme korraldanud nii, et haabjas valmib etappidena, iga kuu natuke. Tule külasta Põhjaõue iga kuu just sellel ajal, kui haabjameister töötab ja vaata, kuidas saab palgist voolujooneline haabjas! Ja päris kindlasti ei tasuks maha magada juulis toimuvat haabja laotamist, ehk siis protsessi, kus tule, kivide, vee ja puuokste abil antakse haabjale tema lõplik kuju.

Et Jaanil on kaasas ka mitu juba varem valmis tehtud ja Eestimaa veekogudel end tõestanud haabjat, siis saavad soovijad, kes vähemalt kuueliikmelise seltskonna kokku panevad, tellida meistrilt soodsa hinnaga haabjatega sõidu Narva jõel. Need, kes haabjat Narva jõel eelmisel suvel proovisid, kinnitavad, et võrreldes moodsate plastkanuude ja -paatidega on haabjas palju vilkam ja kiirem. Aga parem ise järgi proovida. Etteregistreerimine vähemalt kolm tööpäeva enne soovitud sõitu. Täpsema info on võimalik leida siit: http://www.narvamuuseum.ee/pohjaou/?next=reg_haabja&menu=est&link=1

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht