Graafikastuudio Grafodroom näitus “Kopp on ees” Tampere Maja galeriis

Tampere Maja

Graafikastuudio Grafodroom „Kopp on ees“ Tampere Majas 21.1. – 8.2.2012 Näituse avamine laupäeval, 21.1. kell 18.30 Tampere Maja kunstiaastat alustab Tallinna graafikastuudio Grafodroom näitusega „Kopp on ees“, mis avatakse Tampere Maja galeriis performance’iga laupäeval, 21. jaanuaril kell 18.30. Näitus on osa Tartu kolmandast rahvusvahelisest graafikafestivalist, mis sellel aastal kannab nime „Kunstiakadeemiatelikvideerimine“. Näitusel astuvad üles Britta Benno, Jarõna Ilo, Villem Jahu, Helena Kesküla, Aaron Kuum, Urmas Lüüs, Tambet Mullar, Uku Oira, Hans-Otto Ojaste, Kristiina Ollek, Ott Pilipenko, Mari Prekup, Lilli-Krõõt Repnau, Ahti Sepsivart ja Anna-Kaisa Vita. Ühisnäitust organiseerivad Grafodroomi liikmed Britta Benno ja Mari Prekup, kes soovivad näituse koostamisega anda oma panuse noore kaasaegse eesti vabagraafika edendamisse.

„Kopp on ees“ asub visuaalse ja väljakutsuva metafoorina väljendama kümmekonna eesti kunstniku seisukohta tänases aegruumis graafilistel taiestel „lahti joonistatuna“. Tartu III Rahvusvahelise Graafikafestivali põhiteemast „Kunstiakadeemiatelikvideerimine“ arendavad näitusel osalevad noored kunstnikud edasi väärtuste ja prioriteetide seadmise temaatikat Eesti ühiskonnas. Oma teostega soovivad nad väljendada rahulolematust kultuuriliste väärtuste lagundamise ja raha võimule baseeruva ühiskonna suhtes. Näitusel võtavad visuaalselt sõna ka Eesti Kunstiakadeemia tudengid, kes avaldavad oma arvamust akadeemia uue hoone ümber tekkinud diskussioonis.

Erinevate kunstnike teosed liidab näitusel ühtseks tervikuks igal taiesel otseselt kujutatav kopamasin, graafiline joon ja tehnikate valik. Peale traditsioonilise estampgraafika võib näha muudki põnevat söejoonistusest heli-videoinstallatsioonini.

Näitus jääb avatuks kuni 8.2.2012. Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9–18, sissepääs tasuta. Tere tulemast!

SA Tampere Maja

Jaani 4, Tartu 51007

+372 738 6300

+372 56 453 822

www.tamperemaja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht