„Geomeetria ja kujutlusvõime“ Paberimuuseumis

Anne Rudanovski

Alates reedest, 23. augustist saab Paberimuuseumis vaadta näitust „Geomeetria ja kujutlusvõime“.

Kord, pärast üht õpituba Paberimuuseumis, jäi näppu vanapaberi kasti suunas liikuv pabeririba, millel tekst: „… kujutlusvõime nappus pole ohutu vitamiinivaegustõbi. See tapab…“ 
Panin pabeririba nätsuga seina külge ja aeg-ajalt sundis lause seinal mind mõtlema kujutlusvõimele elus üldiselt. Omadus ei kuulu ju ainuüksi kunstivaldkonda.

Näitus „Geomeetria ja kujutlusvõime“ Paberimuuseumis tegeleb kujutluse ühe tahu – ruumilise mõtlemise ja selle arendamisega, stardipunktiks geomeetria ning sellega seonduv. Geomeetriline nägemine pole midagi, mis on sündimisel kaasa antud või mitte. Nagu iga teinegi oskus, areneb see tegevuse käigus. Kujutisega töötamise oskus fantaasias on igapäevaelu märkamatu ja lahutamatu osa.

Eksponaatideks on geomeetrilised mudeled ja neist inspireeritud tööd. Nähtavat aitavad sõnadesse panna selgitavad joonised. Tööde materjalid on Paberimuuseumile kohaselt tselluloosipõhised.

Näitusega kaasnevad õpitoad, mis ärgitavad läbi käelise tegevuse mõtlema ja arutlema. Näitus kasvab kogu lahtioleku vältel 23. augustist kuni 25. oktoobrini ning nagu Pabrimuuseumi näitustel tavaks, läheb siis rändama ja oma teist elu elama.

Näitus ja haridusprogramm „Geomeetria ja kujutlusvõime“ filosoofia ja vormiloome temaatika seostuvad sügis-talvel toimuva arhitektuurifestival-mõttekojaga UUSNURK.

Täname Tartu Kultuurkapitali ja Tartu linna, EVSi vabatahtlikke.

Paberimuuseum, Kastani 38, Tartu

on avatud N-L 11-17, etteteatamisega ka muul ajal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht