GaleriiPINK kutsub: klaasikunstnik Malle Karik-Hallimäe isikunäitus “Mõte”

Kateriin Rikken

Malle Karik-Hallimäe isikunäitus „Mõte“ 

28.02 – 24.03. 2013 

GaleriiPINK 

Telliskivi 22 

K-P 12-18   

Olete lahkesti palutud näituse avamisele 27.02. 2012, kell 18.00 

Malle Karik-Hallimäe on lõpetanud Eesti Riikliku Kunstiinstituudi klaasikunsti osakonna 1985. aastal, on Eesti Klaasikunstnike Ühenduse ja Eesti Kunstnike Liidu liige. Näitustel esineb alates 1991. aastast. 

Tema loomingusse kuulub nii tarbeesemeid kui ka väikesemõõtmelisi dekoratiivvorme ja skulptuure. Tööde valmistamiseks kasutab ta kuumja külmtöötlustehnikaid. 

Näitusel „Mõte“ tulevad esitamisele 2011. – 2012. aastal valminud skulpturaalsed väikevormid, kus on kasutatud vormipuhumist ja liivavalu. Tööd on valminud koostöös Olusvere mõisa klaasikojaga. 

Malle Karik-Hallimäe on öelnud, et mõte viitab üldiselt intellektuaalsele tegevusele. Mõte võib pähe torgata suvalisel ajahetkel, ühte konkreetsesse mõttesse vöib süüvida või jätta see tähelepanuta ning kõrvale heita. Kuid vahel on pähe torganud mõte kangekaelne, ta jääb alateadvusesse paigale ning hakkab seal märkamatult oma elu elama.  Ja siis ühel päeval annab ta endast märku ja teda ei saa enam eirata. Reaalsesse vormi jõudnud mõte ei ole alati ambivalentne oma esialgse abstaraktse olekuga, olles kas täpsem ja tabavam või areneb ta hoopis millekski, mida temast üldse oodata ei osanud. Mõttele kuju andmine on intrigeeriv ning alati jääb risk, et mõtet ei saagi vormi valada.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht