Galerii “Meie Aja Kangelane” TEATAB !!! Billeneeve “Loodusvaated” 01.03 – 03.04.2012.a

Luunja Kultuurimaja

1. märtsil avab galeriis „Meie Aja Kangelane“ kell 18.00 Billeneeve näituse „Loodusvaated“.
Mitmekülgselt särav elu-, foto-, keha-, video-, performance’i- ja maalikunstnik Billeneeve astub galeriis „Meie Aja Kangelane“  üles oma pitoresksete lambamaalidega. Iseloomulikult vaoshoitud koloriidis maalitud teosed pakuvad nii rahvuslikku kodust äratundmisrõõmu kui ka lõputut igatsust millegi kauge ja püsiva järele.

Autor ise ütleb oma seekordse näituse kohta: „Ma sõidan alati lammaste kaudu, isegi kui on öö. Mul on see teadmine, et nad on seal, küngastele laiali pillutatud“. Billeneeve arvates peitubki maastike ilu seal ringi liikuvates loomades, eriti loomakarjades. Kuna metsloomi näeb oluliselt harvemini ja pealegi enamasti ühekaupa, võluvad kunstnikku maastikus just koduloomad ehk „/—/teadlikult toodetud, kokku pressitud karjad. Kitsede puhul on kari juba kuus-seitse isendit. Enamjaolt näeb neid kahe-kolme kaupa. Meil pole kahjuks looduses liikuvat ilu ehk suuri pühvlikarju või 40 kilomeetrit tunnis jooksvaid ninasarvikuid.“

Billeneeve on õppinud Academia Non Gratas ja Eesti Kunstiakadeemias ning täiendanud ennast Soomes Imatra ametikõrgkoolis. Näitustel osaleb Billeneeve alates 2002. aastast, lisaks sellele on ta teinud arvukalt performance’eid, videoprojekte ning osalenud eri aktsioonides nii Eestis, Soomes, Saksamaal, Ameerikas kui ka Lõuna-Koreas.

Näitus on avatud kuni 3. aprillini 2012.a

Tasuta buss liigub:
17.30 Tartu-Luunja (Tartu Kunstnike Liit, Vanemuise 26 maja juurest)
19.30 Luunja-Tartu (Tartu Kunstnike Liit, Vanemuise 26 maja juurde)

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht