FILMIPÜHAPÄEVAL ON EKRAANIL PRIIT PÄRNA JOONISFILMID!

Reti Meema

Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseumi filmipühapäevade kevadisel hooajal on fookuses JOONISFILM. Eesti Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril 2013 kell 13.00 näitame Maarjamäe lossis (Pirita tee 56) joonisfilme „Tuukrid vihmas“ ja „1895“. Külla tulevad režissöörid PRIIT PÄRN ja OLGA PÄRN.

„Tuukrid vihmas“  on 2009. aastal valminud mustvalge joonisfilm. See on sümboleid ja veidraid arenguid tulvil Koidu ja Hämariku lugu. Tegemist on väga eduka Eesti animafilmiga, mis on võitnud 18 auhinda, valdavalt maailma tippfestivalidelt.

Režissöörid: Priit Pärn, Olga Pärn

Filmi pikkus u 23 minutit

Joonisfilm „1895“ on valminud Eesti Joonisfilmi ja YLE (Soome avalik-õiguslik tele- ja ringhäälingukorporatsioon) koostööna aastal 1995 ja pühendatud kino sajandale aastapäevale. Film räägib vendadest August ja Louis Lumierist ning käsitleb üldsusele seni tundmatuid fakte ja sündmusi kahe kuulsa venna elust, kes on läinud ajalukku, kui kinematograafia leiutajad.

Film on illusioon. Kas illusioon on tõde? See väide ja küsimus olid aluseks filmi „1895“ autoritele, kui nad võtsid endale õiguse kinnitada, et just nende versioon vendade Lumieride elust ja kino sünnist on seni teadaolevatest kõige originaalsem ja ainulaadsem.

Režissöörid: Priit Pärn, Janno Põldma

Filmi pikkus u 30 minutit

Filmidest tulevad rääkima rahvusvaheliselt tuntud animafilmirežissöörid Priit Pärn ja Olga Pärn.

24. veebruaril kell 12-16 toimub Maarjamäe lossis traditsiooniline perepäev „ELAGU, EESTI!“. Toimuvad ekskursioonid, avatud on meisterdamis-  ja maalimisnurk lastele ning toimub muudki toredat.

Vaata lähemalt SIIT !

Maarjamäe lossis on avatud Eesti Filmimuuseumi näitus „SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand“ ja Eesti Vabariigi ajalugu tutvustav suurnäitus „ISEOLEMISE TAHE“.

Avatud on Stsenaariumi kohvik!

Maarjamäe loss on avatud K-P kell 10-17, esmaspäeviti ja teisipäeviti suletud.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38, peatus Maarjamägi.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht