Filmipühapäev Katrin Sipelgaga 17. juunil kell 14 Maarjamäe lossis

Reti Meema

Pühapäeval, 17. juunil 2012 kell 14.00 kutsub Eesti Ajaloomuuseumi Fimimuuseum kõiki filmihuvilisi Maarjamäe lossi (Pirita tee 56) järjekordsele filmipühapäevale.

Seekordne filmipühapäev on pühendatud filmikunstnikule. Külla tuleb Katrin Sipelgas, kes räägib filmikunstniku töö eripärast ja sellega seotud põnevatest seikadest, mis jäävad filmivaatajale enamasti nähtamatuks. Näha saab katkendeid tema kaastööl valminud filmidest.

Katrin Sipelgas on eesti režissöör ja filmikunstnik, kes on teinud kaastööd paljude filmide juures, näiteks „Rambi-kramp” (2008), “Lilja 4 Ever” (2002), “Võõras” (2008), “Polli päevikud” (2010) ja “Üks mu sõber” (2011). Katrin Sipelgas on seotud ka Sofi Oksaneni menuromaani „Puhastus“ ainetel valmiva Eesti-Soome ühisfilmiga, mis vaatajate ette jõuab sügisel.

Järgmine fimipühapäev leiab aset 26. augustil 2012 kell 14.00. Siis näitame mängufilmi “Indrek” (Tallinnfilm 1975) ja filmi kunstnik Halja Klaar räägib kirjandusteose põhjal filmi tegemisest.

Filmipühapäeva raames on võimalik külastada ka Maarjamäe lossis avatud näituseid:

Vaid sellel suvel on avatud Tartu Linnamuuseumi näitus „Poriveski kõrts“ ja Tartu Ülikooli ajaloo muuseumi näitus „Kukruse kaunitar ja tema kaasaegsed: Eesti rikkalikem kalmistu muinas- ja keskaja piirilt“.

Sissepääs filmiüritusele on TASUTA!

Kohale saab bussidega 1A, 5, 8, 34A ja 38.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht