Festival “Hullunud Tartu 3. Klišee” 16. ja 17. novembril

Eesti Kirjanduse Selts

Festival „Hullunud Tartu 3. Klišee” 16. ja 17. novembril 2012 endises trükikojas ja praeguses Paberimuuseumis (Kastani 38) 

Kolmandat aastat järjest toimub novembrikuises Tartus rahvusvaheline interdistiplinaarne festival ”Hullunud Tartu”. Eelmistel aastatel toimus festival vanas hullaris ehk psühho-neuroloogiahaiglas ja TÜ kõige vanemas anatoomikumis. Tänavu püüame viidata Tartule kui eesti trükikunsti hällile, mistõttu on loogiline festival korraldada just endises trükikojas, kus nüüd asuvad selle valdkonnaga rohkem või vähem haakuvad muuseumid. Polegi päriselt selge, kas alapealkirja „Klišee” tingis toimumispaik või vastupidises järjekorras. Tundub, et mõttekäik, asupaik ja teema on juba praegu sedavõrd läbi põimunud, et neist ei saa kõnelda lahus. Festivali interdistsiplinaarsus seisneb antud juhul erinevate kunstiliikide simultaanses toimimises, mille tagajärjel tekib sünergia. Festival on osa hilissügisesest Tartu kultuurielust ning toob Tartusse külalisi mujalt Eestist ja välisriikidest. 

Festivalil astuvad üles omamaised kirjanikud Indrek Koff, Helvi Jürisson, Doris Kareva, Priidu Beier, Helena Läks, Leonhard Lapin, Birk Rohelend, Valdur Mikita, Triin Soomets, Jan Kaus, Indrek Ryytle, Olavi Ruitlane, Jürgen Rooste, Matti Moguči ja Timo Maran. Nendele lisanduvad külalised DizzyLez (Prantsusmaa), Esa Hirvonen (Soome), Juha Kulmala (Soome), Kalle Niinikangas (Soome), Katariina Vuorinen (Soome), Andy Willoughby (Suurbritannia), Bob Beagrie (Suurbritannia). Viimase kahe taustaks teevad muusikat Kevin Howard (Suurbritannia) ja Anthony Flint (Suurbritannia). Meiemaisest muusikast nii palju, et esmaettekandes kõlab ehk „Hullunud Tartu” tarvis on loodud Märt-Matis Lille kooriteos „Hulluse hääbumine”, mille kannab ette segakoor Mask koos flötist Monika Mattieseni ja loo autori poolt mängitava süntesaatoriga. Samuti tuleb esmaettekandena esitusele Monika Mattieseni pala „Demiurg” flöödile, bass-saksofonile, löökpillidele, elektroonikale ja videole. Esitajaks Küberstuudio. 

Festivali toimumise ajal on üleval kaks näitust – festivali põhilises toimumispaigas Kastani 38 ja Kirjanduse Maja (Vanemuise 19) allkorrusel asuvas Reservas. Kas mõlemal või ühel pool on esindatud Martiini, Leonhard Lapin, Peeter Krosmann, Andrus Peegel, Nadežda Tšernobai, Anne Rudanovski. 

Festivali “Hullunud Tartu” kuraatoriks on Jaan Malin, korraldajateks Eesti Kirjanduse Selts, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakond ja festival Prima Vista. Festivali tegemist toetasid Eesti Kultuurkapital, EV Kultuuriministeerium, Tartu Kultuurkapital, Eesti Kirjanike Liit, Tartu linn ja A. Le Coq. Igaüks saab toetada festivali kogumiku väljaandmist: www.hooandja.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht