Fenno-Ugria Asutus ja Kuninglik Norra Suursaatkond kutsuvad Teid saami õhtule

Kadi Raudalainen

Pühapäeval, 7. veebruaril kell 15.00 on Vanalinna Muusikamajas (Tallinn, Uus 16c)  külaliseks ÁNDE SOMBY Norrast.

 

• joiud, jutud, pildid
• saami suupisted

Ánde Somby räägib kaugel Põhjalas virmaliste ja keskööpäikese valguses elavatest saamidest, jutustab lugusid ning joiub. Kuulajad saavad õppida joiguma ja pärida kõike saamide eluolu kohta. Saami õhtu laulud ja jutud on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Ánde Somby on Tromsö ülikooli õigusteaduste doktor, kes uurib õigusfilosoofiat ja põlisrahvaste õigusi. Ta korraldab ka saami kultuurifestivali Riddu Riđđu, tegeleb kunstiga ja musitseerib saami ansamblis Vajas.

Saami õhtu jätkab Fenno-Ugria soome-ugri rahvuspühasid tutvustavat sarja Vanalinna muusikamajas. Üritus on tasuta, kõik huvilised on oodatud.

Saamid tähistavad 6. veebruaril oma rahvuspüha, millega meenutatakse 1917. aastal kokku tulnud esimest saami kongressi. See kongress pani aluse saamide riigipiiridest sõltumatule ühistööle ja väljendas esmakordselt saami rahva ühtsust.

Saamid, keda on kokku umbes sada tuhat, elavad Soome, Norra, Venemaa ja Rootsi põhjapiirkonnas. Soome-ugri keelte hulka kuuluvad saami keeled on läänemeresoome keelte kõige lähimad sugulaskeeled.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht