Eve Viidalepa söejoonistuste näitus „Armastuse saar – Kassari“

Raegalerii

Alates 4. aprillist saab Kuressaare kultuurikeskuse saalis  nautida Eve Viidalepa söejoonistuste näitust „Armastuse saar – Kassari“.

Eve Viidalepp (s. 1950) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia graafika eriala 1982. aastal  ning  läbinud täiendkoolituse  Eesti Kunstiakadeemias (2000-2001) kunsti- ja kunstiajaloo õpetaja erialal. Alates 1980ndatest osaleb ta  aktiivselt näitusetegevuses ja on töötanud kunstipedagoogina ning illustreerinud raamatuid. Eve Viidalepp on Eesti Kunstnike Liidu liige.

Graafik  ja akvarellist Eve Viidalepp on osalenud oma töödega Saaremaal  erinevate  grupinäituste koosseisus: Eesti Akvarellistide Ühendusega (2005, 2007), Saaremaa Kunstnike Liiduga (2001, 2003) ja koos Anneli Särega  (2011. aasta suvel). Seekordne näitus „Armastuse saar – Kassari“ on  nende tööde esmaesitlus.

„Kassari on see koht, kus meie pere on saanud indu ja tegutsemislusti ning kogenud palju armastust. See näitus on pühendatud Kassarile ja minu  abikaasale kunstnik Ants Viidalepale, kes lahkus meie juurest käesoleva aasta jaanuaris“, avab kunstnik oma näituse tagamaid.

Kunstnik Ants Viidalepp (6. jaan. 1921-09. jaan. 2011) elas pika ja särava elu. Ta töötas 1960-1994. aastal Eesti Kunstiakadeemias maalikunstiõppejõuna, oli 1973. aastast professor ja hiljem emeriitprofessor. Ta oli Eesti Kunstnike Liidu auliige. Eve Viidalepp kohtus oma abikaasaga graafikaõpingute ajal Eesti Kunstiakadeemias.

Ants Viidalepp kiindus  Hiiumaasse ja Kassarisse 50 aastat tagasi  ning  sellest sai pikaks ajaks praktikakoht tema üliõpilastele. Ta rajas sinna ka oma suvekodu, mis pakkus palju hingetoitu ja looduselamusi kogu perele ligi 30 aastat.

Vaatajad saavad osa  Eve Viidalepa söejoonistuste näitusest  „Armastuse saar – Kassari“ kuni 30. aprillini 2012.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht