Euroopa Liidu majas arutletakse eurooplaste ja eestlaste keeleoskuse üle

Kristine Mumma

22. mail kell 18.00 toimub Euroopa kodanike aasta raames Euroopa Liidu majas vestlusõhtu, kus räägitakse võõrkeelte oskamise vajalikkusest ning keeleõppest Eesti koolides. Vestlusõhtu esinejateks on SA Innove keelekeskuse peaspetsialist Kristi Mere ning juhataja Kersti Sõstar. Osavõtt vestlusõhtust on tasuta.

Tänapäeval on tavapärane reisida ühest Euroopa Liidu riigist teise, töötada väljaspool kodumaad ning peaaegu iga päev teha koostööd mõne välisriigiga. Seetõttu on keeruline kujutada elu ette ilma inglise, saksa või prantsuse keele oskuseta. Võõrkeelte õppimisele pööratakse aina rohkem tähelepanu, eriti väiksemates Euroopa Liidu riikides. Kuid mis seisus on võõrkeelte õppimine Eesti koolides? Kuidas üldse väärtustatakse võõrkeeli Eestis? Viimastel aastatel on selles valdkonnas läbi viidud mitu uuringut, millest kahe tulemusi tutvustakse seekordsel vestlusõhtul.

Kristi Mere annab ülevaate „Euroopa keeleoskusuuringu“ (2012) tulemustest eesti õpilaste seas saksa ja inglise keele näitel. Kristi Mere koordineeris aastatel 2008–2013 Euroopa esimest keeleoskusuuringut Eestis. Oma erialalt on ta inglise filoloog ning on töötanud ka aastaid tegevõpetajana koolis. Ta on aidanud üles ehitada võõrkeele riigieksamite süsteemi.

Kersti Sõstar tutvustab Briti Nõukogu algatusel toimunud uuringu „Keelterikas Euroopa“ (2012) tulemusi, mille raames uuriti keelte levikut, kasutust ja vajadust. Kersti Sõstar on töötanud Riiklikus Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskuses ning olnud ka pikka aega koolis saksa ja inglise keele õpetaja ning metoodik.

Vestlust suunab Merle Jung Tallinna Ülikooli Germaani-Romaani Keelte ja Kultuuride Instituudist.

Vestlusõhtu korraldab Goethe Instituut koostöös Euroopa Komisjoni Eesti esindusega ning see toimub Euroopa Liidu kultuuriinstituutide võrgustiku EUNIC vestlusõhtute sarja raames seoses Euroopa kodanike aastaga.

NB! Palume eelnevalt registreeruda aadressil: info@euroopaliit.ee  või telefonil 626 44 33, sest kohti on piiratud arvul.

Euroopa kodanike aasta 2013 on pühendatud ELi kodakondsusega kaasnevatele õigustele. Selle aasta jooksul toimuvate ürituste ja konverentside käigus innustatakse dialoogi pidama kõikide valitsussektori, kodanikuühiskonna ja ettevõtluse tasandite vahel, et nende õiguste üle aru pidada ja kujundada välja visioon, milline peaks EL olema 2020. aastal.

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht