Erkki-Sven Tüüri autorikontsert

Margit Tohver-Aints

18. aprillil kell 19 kõlab Tallinna Metodisti kirikus maailmakuulsa eesti helilooja Erkki-Sven Tüüri looming. Ettekandele tulevad helilooja soolo- ja kammeransambliteosed Tallinna Muusikakeskkooli interpreetide esituses, ning keelpilliorkestriteos “Action. Passion. Illusion” Risto Joosti dirigeerimisel.

Erkki-Sven Tüüri autorikontserdil kõlavad teosed on loodud aastatel 1985-1996. Helilooja ise võtab selle perioodi kokku sõnaga “metakeel”. Loomingulisel arenguteel on Tüüri erinevate perioodide läbivaks ideeks olnud tasakaalu otsimine emotsionaalse ja ratsionaalse maailma vahel, samuti on helilooja sulatanud eri stiile. Autorikontserdil ettekandele tuleva keelpilliorkestri teoses “Action. Passion. Illusion” on helilooja sõnul kasutatud art-rocki rütmimustreid. Rahulolust looduga arvab Tüür: “Mingi piirini peab looja olema rahul sellega, mida ta teeb. Ta ei saaks muidu kahte joont taha tõmmata, öelda, et see asi on lõpetatud ja seda partituuri välja anda. Aga samaaegselt on ka mingisugune teatud rahulolematus vajalik. On vajadus oma tehnikat täiustada, vajadus midagi paremini ja selgemini välja öelda. See on niisugune pidev protsess.”

Tüürile on omane nimetada oma teoseid põnevate pealkirjadega – Conversio, Dedication, Symbiosis, Arhitektoonika, ning nimetatud teosed on ka mõned neist, mida saab 18. aprilli kontserdil kuulata. Helilooja varase perioodi muusikat interpreteerivad Tallinna Muusikakeskkooli muusikud – Margus Parind, Theodor Sink, Kristiina Rokaševitš, Ats-Mati Laes, Johan Randvere, Egert Leinsaar, Elle-Riin Volmer, Annegret Leiten, Erik Õunapuu, Siret Lust, Heili Rosin, Silvia Ilves ja Jana Peäske. Kontsert toimub 16.-24. aprillini toimuva festivali „Eesti Muusika Päevad 2009” raames. Festivali näol on tegemist iga-aastase Eesti muusika ülevaatefestivaliga ning Erkki-Sven Tüüri looming ettekantuna Tallinna Muusikakeskkooli õpilaste poolt on suurepärane Eesti muusika  oleviku ja tuleviku sümbioos.

Piletid (100.-/50.-) on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades ning tund enne algust kohapeal.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht