Erinevate Tubade Klubi uus interaktiivne teos “12 Movements”

Erinevate Tubade Klubis (edaspidi ETK) esietendub  3. aprillil kell 20 Cabaret Rhizome'i ja Aalto Ülikooli Media Lab'i tudengite koostöös interaktiivne elavat muusikat, liikumist ja visuaale ühendav teos "12 Movements".

Teose komponeerimisel on kaasa aidanud lavastaja, muusikud, koreograafid ja programeerijad, kuid just viimased annavad etenduste ajaks juhtohjad publiku kätte. Aalto ülikooli uue meedia osakonna magistratuuris õppiv videokunstnik Taavi “Miisu” Varm on koos portugalist ja taanist pärit kursusekaaslastega ehitanud teose tarbeks spetsiaalse süsteemi: igas ETK toas on publiku ees klaastahvlil elemendid, mida mööda tahvlit liigutades saab suunata tantsuliigutusi, käivitada muusikas erinevaid pillirühmasid, monteerida videot ning visuaale. Kaheteistkümneks osaks jaotatud teose vältel saab iga vaataja dirigeerida nii muusikat, valgust, erinevaid artiste ning nende liikumist ja videot. 

Taavi “Miisu” Varm ütleb 12 Movements etenduse kohta: “Minu jaoks on alati olnud südamelähedane tehnoloogia ja inimese vaheline suhe. Tänapäevases ühiskonnas on see suhe pea alati isiklik. Kõik meist suhtlevad oma telefoni või muu vidinaga peaaegu nagu sõbraga. See etendus aga astub sammu sellest suhtest edasi ja muudab selle isikliku kogemuse kollektiivseks. Etenduses kasutame tehnoloogiat nagu suurt ekosüsteemi andes sellele pea jumalikud võimed. Külastajate otsustada jääb kas täna paistab päike või sajab vihma, kas tänaval vastutulev inimene ütleb meile tere või varastab hoopis su käekoti. Tegelikult on neid võimalusi muidugi märgatavalt rohkem ja üritame neist etenduse konseptsiooni siseselt maksimumi võtta.”

Laval: Joonas R. Parve, Anatoli Tafitšuk, Päär Pärenson, Ajjar Ausma
Heliloojad: Sander Mölder, Mart Männik, Johannes Veski
Lavastaja: Johannes Veski
Visuaal- ja infotehnoloogilised lahendused: Taavi “Miisu” Varm, Karina K. Jensen (Taani), José J?come (Portugal)

Erinevate Tubade Klubi on Telliskivi Loomelinnakus asuv multimeediateater. ETK kolm tähtsat elementi on alternatiivne publikupaigutus, televisiooni- ja filmikogemuse segamine elavate teatrielementidega ning sotsiaalmeedia kaasamine lavastuse publikuga suhtlemiseks. Hariliku pingirivistuse asemel on ETK külalised paigutatud ühes suures ruumis asetsevatesse “erinevatesse tubadesse”. Toad on mööda ruumi laiali asetsevad elutoakomplektid, mida ei eralda küll seinad, kuid mille sisustusstiil muudab iga toa kordumatuks keskkonnaks. Iga tuba on varustatud eraldi televiisoriga, kandmaks üle laval live’s toimuvat etendust mikstuuris eelsalvestatud materjalide ja televisioonigraafikaga.

Etendused toimuvad 3., 11., 17. ja 18. aprill algusega kell 20.00.
Erinevate Tubade Klubi asub Telliskivi Loomelinnakus, Telliskivi 60 A, A1 maja, 4. korrus

https://www.facebook.com/erinevatetubadeklubi

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht