ERGO tantsupreemia 2010 pälvisid Eve Andre ja Sergei Upkin

Ülla Veerg

Rahvusvaheliselt tantsupäeval, 29. aprillil andis Eesti Rahvusballeti peatoetaja ERGO rahvusballeti tantsijatele üle aasta tantsupreemiad. ERGO naistantsija preemia 2010 pälvis esisolist Eve Andre muusikaliselt ja näitlejameisterlikkuselt kõrgtasemel ning tehniliselt täpselt esitatud rollide eest - Constance (Nixoni „Kolm musketäri“), Sülfiid (Bournonville’i „Metshaldjas“), Swanilda (Delibes’i „Coppélia“) ning solistirolli eest Uwe Scholzi balletis „Teine sümfoonia“. ERGO meestantsija preemia 2010 pälvis esisolist Sergei Upkin näitlejameisterlikkuselt kõrgtasemel, tehniliselt täpselt ja hea partneritunnetusega esitatud rollide eest - d’Artagnan (Nixoni „Kolm musketäri“), James (Bournonville’i „Metshaldjas“), Franz (Delibes’i „Coppélia“) ning solistirolli eest Uwe Scholzi balletis „Teine sümfoonia“.

ERGO juhatuse liige Marek Zaceki sõnul on ERGOl Eesti Rahvusballeti peatoetajana hea meel olla uue traditsiooni algatajaks. „ERGO tantsupreemia kandidaadid on suure pühendumusega, nõudlikud tulemuste suhtes, valmis koostööks ja tahavad pidevalt edasi areneda. Samuti on nende töössesuhtumine innustanud paljusid teisi tantsijaid. See kõik on krooninud nende edu ning kindlustanud unustamatud ja kvaliteetsed elamused teatrikülastajatele,“ ütles Marek Zacek.

“Olen väga rõõmus, et Eesti Rahvusballeti uus peatoetaja ERGO on leidnud võimaluse ka tantsijaid eraldi esile tuua ja premeerida. See on suureks tunnustuseks nende igapäevasele tööle ja heaks motivatsiooniks,” ütles balleti kunstiline juht Toomas Edur.

ERGO on Eesti Rahvusballeti peatoetaja, sest soovib anda oma panuse rahvusliku kõrgkultuuri edendamisse ning kindlustada kvaliteetsed balletielamused.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht