Enn Põldroos Tampere Majas

Tampere Maja

Enn Põldroosi arvutigraafika näitus „Panoptikum“ 5. – 28.6.2009 Tampere Majas Reedel, 5. juunil kell 17 avatakse Tampere Majas Enn Põldroosi arvutigraafika näitus „Panoptikum“.

Enn Põldroos ei vaja tutvustamist. Monumentaaltööde meistrit teatakse ka poliitiku ja kirjanikuna ning tema maalikunst ja kirjateosed on pälvinud mitmeid tähtsaid preemiaid. Ta on loonud sadu maale ja monumentaalteoseid.
Oma töödes eelkõige sotsrealismi, rahvusromantismi ja sürrealismi puudutanud maalikunstnikuna tuntud Põldroos on 2000. aastatel loonud kunsti ka arvuti abil, mille tulemuseks on digigraafiline kunst ja arvutimaalid, mida võib praegu näha ka Tampere Majas.

„Panopikum“, mida on juba eksponeeritud Pärnus uue kunsti muuseumis ja Viviann Napi galeriis, koosneb arvutiga töödelnud mitmetähenduslikest, värvikaist ja sümbolirikkaist maalidest, digiprintidest. Panoptikumi väljapaneku peamotiivideks on kunstniku enese näoplaan või tema muusa. Tööd on valminud eelmisel ja üle-eelmisel aastal. Põldroos vanema kunstnikepõlvkonna esindajana on ebatavaline nähtus, sest üle 70-aasta vanuses loobutakse enam  harva kindlaks kujunenud loomelaadist ja tehnikast ning minnakse üle teisele. Põldroos on oma sõnade järgi lihtsalt „rahutu hing“, kes otsib uut väljundit. Esialgselt polnud tal arvuti taha istudes mõtteski pilte teha, pildid kujunesid poolenisti kogemata.

Pärast näituse avamist, kell 18 jätkub õhtu keldriklubis, kus näitusehuvilistel on võimalus kuulata vestlusõhtut, kus Enn Põldroosiga vestleb Liisa Kaljula, ning esitada kunstnikule küsimusi.

Näitus on Tampere Maja galeriis üleval 28. juunini 2009.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht