Elo Lutsepa fotonäitus „Hääbumise ilu“

Anneli Kengsepp

Teisipäeval, 4. augustil kell 16.00 avatakse Tallinna Keskraamatukogu näitusesaalis (Estonia pst 8) maa-arhitektuuri ja -maastike uurija Elo Lutsepa näitus „Hääbumise ilu“.

Elo Lutsepp ei ole elukutseline fotograaf, kuid vana arhitektuuri jäädvustamine käib tema ameti juurde. Ta juhib Eesti Vabaõhumuuseumi juures tegutsevat riiklikku programmi „Maa-arhitektuur ja -maastik. Uurimine ja hoidmine“. Kahel viimasel aastal mööda Eestimaad ringi sõites ja tööd tehes on objektiivi ette jäänud palju emotsionaalset ja kaunist, mis paraku on oma kunagise eksistentsi lõpetanud. Näitusel esitatu on vaid väike valik sellest.

Elo Lutsepp: „Paljud omal ajal peavarjuks või elatise teenimiseks ehitatud majad on tänaseks tarbetult seisma jäänud, sest elu on sedavõrd muutunud. On varemeid, mis on seotud perekondade tragöödiatega ja nende nägemine teeb haiget. Kuid lagunemine võib endas kätkeda tihti ka ilu – seda eelkõige läbi lugude, mida need vared meile jutustavad. Tuleb vaid püüda ja osata neid lugeda. Vahel kannavad nad tänaseni peremehe või ehitusmeistri nime ja hoone ehitusaastat, teinekord annavad aimu hoopis teistsugusest maastikupildist, kui me täna näha võime.

Kindlasti näeb igaüks neid pilte erinevalt, ent loodetavasti aitavad nad mõista, et ilu võib leida ka hääbumises.“

Näitus jääb avatuks 31. augustini.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht