EKKM alustab näituste hooaega 28. aprillil

Anders Härm

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum alustab näituste hooaega 28. aprillil
Köler Prize 2012 nominentide näituse avamisega

Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum (EKKM) alustab oma 2012. aasta ametlikku näitusehooaega 28. aprillil Köler Prize`i nominentide näituse avamisega kuigi juba eelmisel nädalavahetusel oli nö off-sesoonselt EKKMis avatud skulptuuritudengite näitus “Perfektne mets”. Ametlik algus aga, nagu juba traditsiooniks on kujunemas, saabub ka sel aastal Köler Prize`iga. Jällegi oleme nominentideks valinud viis meie arvates hetkel kõige huvitavamat ja intrigeerivamat eesti kunstnikku. Nominendid on: Johnson ja Johnson, Flo Kasearu, Marge Monko, Marko Mäetamm ja Margus Tamm. Nagu ka eelmisel aastal, on ka sel aastal Köler Prize`i peasponsoriks Smarten Logistics ning nagu ikka valib Grand Prix saaja rahvusvaheline žürii. Publikupreemia, mille saaja valivad näitusekülastajad, panevad välja Temnikova & Kasela galerii ja LAWIN. Näitusega kaasneb mahukas kataloog ja nominente tuvustav film. Auhinnasaajad tehakse teatavaks 26. mail toimuval galal.

Kui kahel eelmisel aastal on EKKMis toimunud neli näitust aastas, siis käesoleval hooajal toimub kokku viis suuremat projekti: Kölerile järgneb 16. juunil avanev Kanada avangardi klassiku ja neoismi isa Istvan Kantori (korrektse artistinimega Istvan Kantor Monty Cantsin? Amen!) personaalnäitus “Mässav neoist”, mille kureerib Kiwa ja mida saadab ka mahukas lisaürituste programm. Seejärel jõuab järg Marco Laimre kuraatoriprojektini ”Grrrls Powers”, mis avaneb 22. juulil ja kuraatori sõnul tegeleb postfeministlikus võtmes naiste ja tüdrukute kriitilise enesekirjeldusega. 2. septembril launchib aga EKKM uue näituseformaadi, mida võiks  nimetada üllatuskuraatori näituseks. Tegu on formaadiga, mille raames oleme näitust koostama kutsunud ühe inimese, kes seda tavaliselt ei tee ja kes ei ole otseselt seotud ka kunstimaailmaga ning esitama oma versiooni selle kohta, milline on tema nägemus näitusest ja kunstist üldisemalt. Esimese üllatuskuraatori nime jätame aga esiotsa veel saladuseks. Hooaja lõpetab aga 3. Artishoki biennaal, mis seda puhku toimub EKKMis 10- 20. oktoobrini ja mida sel aastal kureerib Liisa Kaljula.

NB! EKKMil on samuti heameel teatada, et senise blogi asemel on meil tänasest info edastamiseks ja vahendamiseks koduleht: www.ekkm.ee

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht