EKA installatsiooni ja skulptuuriosakonna magistrantide lõputööde näitus “Perfektne mets” EKKM-is‏

Kaasaegse Kunsti Eesti Keskus

Kolmapäeval, 4. 04. 12 kell 18.00 avatakse Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis EKKM Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonna magistrantide lõputööde näitus “Perfektne mets / Perfect Forest”.
Näitusel saab näha nelja sel kevadel magistrikraadi kaitsva noore skulptori ruumiinstallatsioone ja objekte.

Rene Reinumäe õhukahur on nähtamatu skulptuur, mis viib vaataja täiesti uude mõõtmesse – installatsioon “Osadustunne” on nähtamatu kunstiteos, mis paneb näitusekülastaja kogema aistingulist, füüsilist elamust.
Kadri Metstaki installatsioon on inspireeritud Toronto väliseestlase Olaf Kopvillemi laulufraasist “Ma lahkusin, kui seltskond saagis elutoas palmi.” Installatsioon on pühendatud Kadri elektrikust isa mälestusele.
Pauliina Jokela kineetiline installatsioon “Gospel” kujutab endast kunstniku lapsepõlve kiriku inglinägude koopiaid, inglid targutavad ja sõnelevad omavahel ning hurjutavad meid “õigesti ” käituma.
Yang Li installatsioon “Perfektne mets” on loodud klassikalise hiina maali õpiku toel.
“Jieziyuan Huazhuan” (芥子園畫傳, “Sinepiseemne aia käsiraamat maalimiseks”, 1679) on mitme prestiiže hiina maalija poolt kokku pandud varase Qingi-dünastia ajal. Raamatus on kirjas hiina maastikumaali reeglistik ning see annab täpsed juhised selleks, kuidas tuleb kujutada puid, kive või kaljusid, milline peab välja nägema puu, mida sasib tuul või rauget meeleolu kajastav metsatukk.
Eraldi peatükk raamatust on pühendatud sellele, kuidas vältida banaalsust.
Yangi Li kasutab oma installatsioonis õpiku täpseid ettekirjutisi, jooniseid ja mudelpilte ning loob näitusesaali reeglite järgi kujutatud metsa.

Magistrante juhendasid Liina Siib, Villu Jaanisoo, Kirke Kangro, konsultant Taavi Talve.

Näituse avamänguna astuvad üles installatsiooni ja skulptuuriosakonna esimese kursuse tudengid.. Kammerlike installatsioonidega esinevad Kati Saarits, Helmi Marie Langsepp, Martha Haywood, Taavi Rei, Manuel Knapp, Sten Saarits ja Skye Williams.
Juhendajad: Jevgeni Zolotko, Kirke Kangro

Näitus on avatud 4.04 – 7.04 kell 12.00 – 19.00, 8.04 kell 12.00 – 16.00

Olete väga oodatud!

Täname: Eesti Kultuurkapital, Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht