Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi virtuaalnäitus ”Igatsusest sündinud elusümfoonia”

Meeli Maiorov

Muuseumi kodulehel on võimalik vaadata virtuaalnäitust Eduard Tubina elust ja loomingust. 2005. aastal koostas muuseum Eduard Tubina 100. sünniaastapäeva puhul heliloojat, tema elu ning loomingut kajastava näituse ”Igatsusest sündinud elusümfoonia”. Näitus oli väga populaarne ning külastas Eestimaal mitmeid paiku – Alatskivi loss, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, teater Vanemuine jne.

Internetiversioon põhineb 2007. aastal koostatud näituse kataloogil ning on sirvitav internetiaadressil: http://www.tmm.ee/tubin/  Vaatamisjuhendi leiate avalehelt.

Näituse koostas ETMM-i muusikaosakond, kujundas Kadi Pajupuu. Internetiversiooni autoriks on Wolk.

Eesti muusika suurkuju, helilooja Eduard Tubin (1905-1982) õppis Tartu Kõrgemas Muusikakoolis H. Elleri käe all. Tartus juhatas ta mitmeid koore ning oli “Vanemuise” dirigent. 1944. a. põgenes Tubin koos perega Rootsi. Seal juhatas ta pikemat aega Stockholmi Eesti Meeskoori ja töötas aastail 1945-1972 Drottningholmi õukonna teatri arhiivis vanade ooperi- ja balletipartituuride taastajana.

Virtuaalnäitusel on eesti-, inglise- ja venekeelne sissejuhatus ning vene- ja inglisekeelsed sisukokkuvõtted. Näituse teevad huvitavaks 192 kommentaaridega varustatud unikaalset fotot, originaalkäsikirja ja dokumenti, mis annavad kokkuvõtliku ülevaate mitte üksnes Eduard Tubina elust vaid ka tema ajastust, eesti kultuuri ajaloost muusika- ja kultuuritegelastest.

 

Kui sulle meeldis see postitus jaga seda oma sõpradega

[LoginRadius_Share]
 

Leia veel huvitavat lugemist

Värske Rõhk
Hea laps
LR
Keel ja kirjandus
Akadeemia
Kunstel
Muusika
Õpetajate leht
Täheke
TeaterMuusikaKino
Vikerkaar
Looming
Müürileht